Што гледаат и слушаат Македонците?

Член од
27 мај 2018
Мислења
829
Поени од реакции
1.450
Неписмен е, појма нема што значи тоа ...
Автоматски споено мислење:

Шипо битно да спинува, сака да каже дека сите тие 20 к се етнички чисти МАКЕДОНЦИ, а не кажува колку биле немиросани од Струга и Охрид? Еве шиљо малку да се чуди ...https://vecer.mk/zabavna/aleksandra-prijovikj-po-pette-kontserti-vo-zagrepskata-arena-kje-bide-pobogata-za-25-milioni-evra-941b998e-dad9-47f5-b85b-60016cb780b9
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128

Се сеќаваш на овој? Може слушаме српска музика и збориме српски, ама тоа не е ништо у споредба со тоа вие што правите набутани во нечив ректум. И тоа рекорди во Европа по глава на жител.

Оди пушти илахии и издркај го на некоја коза, или овца, whatever.
и кога сме веќе тука
Уапсен е 19-годишник, по потекло од Македонија, кој е осомничен за тероризам.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.276
Поени од реакции
16.963
и кога сме веќе тука
Уапсен е 19-годишник, по потекло од Македонија, кој е осомничен за тероризам.
Cekaj sega Dardan ke ti kaze kako imaat podobar moral od site narodi vo Evropa ama nemoj da se smees.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128
19-годишниот Беран А., по потекло од Македонија, е еден од терористите кој планирал напад за време на еден од концертите на мегаѕвездата Тејлор Свифт во Виена. Тој на 25 јули, пред да почне со плановите за овој напад, дал отказ од работа и изјавил: „Имам големи планови за иднината“.
Австриската полиција соопшти дека за време на сослушувањето тој не покажал знаци на каење и рекол дека сакал „да ги убие неверниците во Виена“.


Битно ние да пазиме Србите да не ни ја наметнат нивната музика да ја слушаме.
Тејлор Сфивт боље да слушаме неголи тоа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.507
Поени од реакции
29.963
Овој со кауза голема шиптарија дури до Австрија, ќе го ебат сега нацистите таму.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.408
Поени од реакции
5.685
Неписмен е, појма нема што значи тоа ...
Автоматски споено мислење:

Шипо битно да спинува, сака да каже дека сите тие 20 к се етнички чисти МАКЕДОНЦИ, а не кажува колку биле немиросани од Струга и Охрид? Еве шиљо малку да се чуди ...https://vecer.mk/zabavna/aleksandra-prijovikj-po-pette-kontserti-vo-zagrepskata-arena-kje-bide-pobogata-za-25-milioni-evra-941b998e-dad9-47f5-b85b-60016cb780b9
Хрватска има 3,5 милиони жители од кои 130 илјади срби, плус дошле срби од Српска и Австрија.

Еве ги хрватите на концертото на Томпсон со патриотски хрватски песни.


Изброј ми колку забави и комцерто има со македонска песна а колку со српска.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
530
Поени од реакции
1.096
19-годишниот Беран А., по потекло од Македонија, е еден од терористите кој планирал напад за време на еден од концертите на мегаѕвездата Тејлор Свифт во Виена. Тој на 25 јули, пред да почне со плановите за овој напад, дал отказ од работа и изјавил: „Имам големи планови за иднината“.
Австриската полиција соопшти дека за време на сослушувањето тој не покажал знаци на каење и рекол дека сакал „да ги убие неверниците во Виена“.


Битно ние да пазиме Србите да не ни ја наметнат нивната музика да ја слушаме.
Тејлор Сфивт боље да слушаме неголи тоа.
Торбеш на мирот
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128

еве УЧК што слушаат, али ипак вие никако немојте српска музика
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.704
Поени од реакции
40.794
Хрватска има 3,5 милиони жители од кои 130 илјади срби, плус дошле срби од Српска и Австрија.

Еве ги хрватите на концертото на Томпсон со патриотски хрватски песни.


Изброј ми колку забави и комцерто има со македонска песна а колку со српска.
ние кога пееме патриотски песни обично ги пуниш гаќите и квичиш. Ништо не ти одговара да му се сневиди. Најубаво е да ја слушаме Дуа Липа, Рита Ора и Бебе Реџа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.276
Поени од реакции
16.963
Muzikata, pokraj verata ne zblizuva, makar sto drzavnite politiki odat vo obraten pravec. So kacacite nemame nisto zaednicko da ne zblizi, osven prostorot koj ne po svoja volja go delime.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.408
Поени од реакции
5.685
да
и Србите слушаат македонска
Поголеми се шансите да добиеш лотарија него да најдеш срби кои прават свадба, слават матура итн со македонска музика.

Еве ти пример матура на Штипска гимназија, само 20% македонски песни, деца родени 2003-2004 година перфектно ги знаат сите песни на немакедонски јазик, тие на македонски ги пеат како да им се на сила пуштени:


Нема веќе македонци, нема македонци кои би правеле било што за Македонија, кој и да влезе тука со војска, ќе биде пречекан со цвеќиња, а за Србија дури и би гинеле.

Ве дриблаат со една кутија вакцини, а Јапонците милиони даваат донација, Швајцарците, Норвежаните ...

Не е случајно, кроен е планот во Србија и се иде по план. (Ама нема да се дозволи, други ќе ве одбранат на крај)
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.814
Поголеми се шансите да добиеш лотарија него да најдеш срби кои прават свадба, слават матура итн со македонска музика.

Еве ти пример матура на Штипска гимназија, само 20% македонски песни, деца родени 2003-2004 година перфектно ги знаат сите песни на немакедонски јазик, тие на македонски ги пеат како да им се на сила пуштени:


Нема веќе македонци, нема македонци кои би правеле било што за Македонија, кој и да влезе тука со војска, ќе биде пречекан со цвеќиња, а за Србија дури и би гинеле.
Што предлагаш ? Рамо до рамо со терористи на ИСИС што сакале да убијат деца во Виена ли ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom