Што ви е најсекси / најпривлечно кај жена/маж?

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Секси?? ммм.. секси ми изгледа моето момче тазе излезено од туш со капки вода по неговото тело :):):) ррррр :vozbud:

Несекси.. момци со бркови-брада, несредени момци, момци со долга коса, многу високи момци, момци наредени со накит, злато, ланци.. :nenene: ... ако ми текне уште нешто ќе надополнам :) :smir:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Секси е - да има убави заби, малку полни усни, темен тен, да се однесува убаво(се мисле на тоа да не треси глупости, да не се клешти за се нешто), да има заводлив поглед...

Несекси е- ако незнае убаво да се однесува со девојки, ако има фарбана коса, ако носи прстен, ако има некоја мутава фризура...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
секси: полни усни, убаво обликувани цврсти гради, овално лице со заокружени форми на очи, нос, брада наместо шпицасти интелигенција (умот е моќна ерогена зона) и најважно зрачење со женска енергија а не фригидо-феминистичка. Убитачна комбинација: катран природно а црна коса а зелени или плави очи:nesvest: .

несекси: кратка коса дефинитивно не ми е женствено, како и оваа фризура и комбинации и подкомбинации на истава


бљак. Оцртување на ребра кај женсо тело ми е аут. Не ми смета да има и троа стомаче плус (во умерени количини баш секси е) ама кога можам да полагам на неа анатомија на коски дефинитивно не. Неженствени жени (Шеќеринска, Гордана Јанкуловска стил) се дефинитивно аут.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
секси: полни усни, убаво обликувани цврсти гради, овално лице со заокружени форми на очи, нос, брада наместо шпицасти интелигенција (умот е моќна ерогена зона) и најважно зрачење со женска енергија а не фригидо-феминистичка. Убитачна комбинација: катран природно а црна коса а зелени или плави очи:nesvest: .

несекси: кратка коса дефинитивно не ми е женствено, како и оваа фризура и комбинации и подкомбинации на истава


бљак. Оцртување на ребра кај женсо тело ми е аут. Не ми смета да има и троа стомаче плус (во умерени количини баш секси е) ама кога можам да полагам на неа анатомија на коски дефинитивно не. Неженствени жени (Шеќеринска, Гордана Јанкуловска стил) се дефинитивно аут.

Бљак:pos2:
Тежок контраст сме:)Мене најсекси ми е кратка коса и комбинации на ваква фризура,нешто недифинирано.Значи сакам карактеристични остри црти на фаца,по можност со наочари,со забегани фризури,дефинитивно.Долги коси не ми се секси кај жени,а ниту кај машки.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Секси-коси очи,полни усни,цврсти гради :vozbud: страствена девојка...
Несекси-јас :pos: после... жени билдерки...девојки кои не внимаваат на себе
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
za mene seksi e koga ke si legnam so devojka mi i koga ke me pregrne a ne e seksi koga k mi go svrti gzot:drk:
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
102
Поени од реакции
0
?

Ne mi e seksi ako smrdi na pot i na cigari. Ne mi e seksi ako kosata mu e mrsna. Ne mi e seksi ako liceto ne mu e cisto. Ne mi e seksi ako zabite mu se necisti, i usite isto. Ne mi e seksi ako se smee ko idiot i sekoj 2 zbor mu e glupost. Au da, ne mi e seksi ako ima vlakna pod miski.
Da se depilirame pod miski ? :) :) :) :)
Daj ne zezaj . :baeh:
Seksi kaj zensko ... Pa nasmevka koja vi ostanuva vo mislite , Dolga kosa ,
Zavisi moze i da vlijae i nacinot na koj se smee .. potocno skoro sve kaj zenskite posocuva na seXy !
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Што кај него-неа најмногу ве пали?

Насловот на оваа тема говори доволно:)!Се прифаќаат и најчудните одговори,па може и фетиши:)!Значи,што кај спротивниот пол најмногу ве пали?
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Насловот на оваа тема говори доволно:)!Се прифаќаат и најчудните одговори,па може и фетиши:)!
Иако прашањето е поставено како за некој со кој веројатно би требало да бидам во врска, па што кај него ме пали, јас ќе си кажам општо за машкиот род.:smir:

~големи сини/зелени очи со долги трепавици
~полни усни
~БРАДА
~убави, цврсти раце
~добар заден дел
~насмевка од која се гледаат бели и правилни запчиња

Ова е погледнато само од физичкиот аспект.:smiz:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Очите. Крупни ако се (добро сега не да биде како буљаш) . Бојата не е баш најважна но сепак повеќе sexy ми се зелени (ова ко на Animal Farm - all animals are equal but some are more equal than the others :pos:) Усни. Да се природно полни. Глас. Милозвучен, топол.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
насмевката, погледот и градите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom