Што велат теолозите за сликите, киповите, иконите и другите идоли во Христијанството?

Член од
15 октомври 2008
Мислења
85
Поени од реакции
6
Селам + Шалом!

Се сложувам дека Вистинскиот Монотеизам е правата религија но само ИСУСОВИОТ ИСЛАМ е СОВРШЕНИОТ ИСЛАМ, кој не се поклонува кон камен туку кон Оној што е во ХРИСТОС!

ЕДИНИОТ БОГ (Елоах, Алах) е во СОВРШЕНАТА ВНАТРЕШНОСТ ИСУСОВА а не во мртов камен на кого му се поклонуваат и го бакнуваат милијарди луѓе!

Впрочем, најобожаваниот предмет воопшто - дури повеќе од секоја слика, кип, склуптура, .. - е камен наречен каба (куќа божја) !

Иншалах сите скаменети срца да се отворат за СОВРШЕНАТА ВИСТИНА!

АМИН
Selam,

Spiros,

Gleam deka sekoj vtor post ja spomenuvas kaba perfidno imputirajki deka muslimanite ja obozavat kaba,nemoj taka bidi fer otvori si tema i dokazigo toa ,siguen sum deka na forumov ima lugje koj sto ke vpustat vo razgovor za ovaa tvoja dilema.

Imam i uste edno prasahnje do tebe zasto gi koristis terminite Islam Inshalah ...koj sto najveke se koristat od muslimanite.........
 
Член од
15 октомври 2008
Мислења
85
Поени од реакции
6
:nenene:.......mislam deka so celo srce saka da e taka ,ama ne ke da e zatoasto obozava covek .......tuka se krie nesto drugo ,ama aj neka se iskaze pa potoa ke kazam so mislam.
 
A

ateist

Гостин
ЕДИНИОТ БОГ (Елоах, )
Елоах...............

Па ти си од .."граѓанското здружение" бе ..........од баптистите ........

и они како тебе се срамат да кажат на која религија припаѓаат...

па да ..............тоа е .............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom