Шок! Шок! Шок! [Кајгана готвач+] Натпревар за 1 мај: најдобра скара! :D

Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ако збораме за офтопик пола постови се офтопик па незабележав дека и другите ги избриша.
И не ја исмевав туку реков дека ми е чудно.. Зошто би се мачел да правам нешто кое само личи на скара или ражнич а нема допирна точка со нормална скара освен можеби стапчињата . Што е поентата во тоа? Додуша ваше право со што ја правите скарата но немој да ми го скратуваш и моето право да ви се чудам на постапките.
Мислам дека тоа е доволно фер.
П.С
Слика од мојата скара нема пошто повеќе бев сконцентриран на правењето и на јадењето отколку да земам и да ја сликам. Јбг незнаев дека ке има и ваква тема.
За вгодина ете ке памтам.
Затоа и реков доста е со оф, зошто претходните постови ( од кои и твоите ) се за да живне темата, ете ќе се охрабри и некој плус да сподели како уживал денес. Се затупе темата и фер е да се престане со оф нели? Се има граница, штета што брзо се прекорачи.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
Затоа и реков доста е со оф, зошто претходните постови ( од кои и твоите ) се за да живне темата, ете ќе се охрабри и некој плус да сподели како уживал денес. Се затупе темата и фер е да се престане со оф нели? Се има граница, штета што брзо се прекорачи.
Во право си , немам ништо против нити гледам проблем ако некој ја сликал скарата да ја сподели тука. Ете за жал можеби јас сум старомоден и немам навика нити да сликам уште помлаце да објавувам слики од јадење, но ете да речеме дека ако ја сликав таа би изгледала како една сосем нормална просечна скара( од месо ). Значи парчиња месо претежно свинско дел од кој набодени на стапчиња кои се наредени на решетката од скарата. Чисто информативно немав мелено. По некоја пиперка онака да се потпечи , малце нафора и пиво покрај скарата за да се ладиме ние кои бевме задолжени за истата. Значи како што реков просечна нормална скара која верувам ја правеа и најголем дел од излетниците, секако со мали варијации на составот на месото.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
A cekaj... moze sekakva skara da staemo? :D
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Месо... какво било. :D
Ништо тогај. Сите на излети вамо тамо ја само дома седам и роденден на сестра ми славам :D Мислев да стаем тортата :D Имаше месо на неа Прасиња од фондант :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Скапав 2 дена на скарата, не ми текна една слика да напраам ебати глупакот што сум. :facepalm:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
@Peja989 Брао ре Неџат, е ова е домаќински напраено во меѓу време и да си делкаш ракииче, абе си го имаш редот ти, а чим си го имат редот некој тогај го поштовам. Коа да дојдам ре да фрљиме еден комат со праз во фурнава:D
 
T

Torchyrus

Гостин
Повелeте :icon_lol: Првите две се од 30ти април а последната од први мај дури на крај ми текна да сликам кога веќе ребрата и останатото беа готови..:toe:


 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom