Шах

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.288
Поени од реакции
1.645
Dani^^^ напиша:
Многу! Само што има право Acid у живо е интересно вака on-line некако:icon_conf...Инаку знам да играм шах едно 4-5 години ама дефинитивно имам уште многууу да учам:) До пред некое време играв нон-стоп со дечко ми ама кутрата јас губев скоро(да напоменам СКОРО:icon_lol:) секогаш. Ама не губам надеж.... :icon_lol:
ЗОТЕ

Играње шах on-line си има свои предности и мани како во секоја работа не идат две добра заедно. Предноста е во тоа што нема враќање потег назад, што кога играш во живо често се случува и доаѓа до карање. Нема крадење на фигури зашто каде си ја поставил таму ќе си стои. И на крај ако губиш ќе го немаш тоа задоволство да ги срушиш сите фигури на таблата :icon_lol:.

Иначе Дани би сакал да играм шах со тебе од проста причина што до сега во животот не сум играл со женска особа. Па кажи некој термин по македонско време кога ќе бидеш слободна да видиме дали може жена да победи маж.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.288
Поени од реакции
1.645
Јас сум моментално на он-лине шах кој сака нека дојде да го преслушам една партија шах
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.288
Поени од реакции
1.645
Колку јака партија изиграв со еден дечко од Хрватска. еве можете да погледнете и самите.јас бев со темни фигури, и бев цело време во напад ама еден непромислен потег а тоа беше пиунче од Ф4 на Ф3 и тука ми беше крајот. после он со неговиот коњ на Е2 ми го лапна мојот коњ на Г3 и цела концепција отиде у пм. Али на грешки се учиме.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
141
како сум му ја заробил кралицата на овој :))) нормално после ја изгуби

 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.288
Поени од реакции
1.645
ИМПЕРИЈАТА ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ

Иако сега играв со друг играч (исто од хрватска) го возвратив ударот на најдобар можен начин. Еве погледнете и самите.


имав ловец кој ми беше поставен на А1, а јас го донесов на Ц3 така што му го нападнав неговиот ловец. но мојата замисла беше да го излакомам да ми го изеде мојот ловец со неговиот коњ кој беше поставен на полето Е2. тоа и се случи. Одма после тоа јас со мојата кралица си доаѓам на полето Д4 и се подготвувам да го зададам последниот потег Мат. Он има само еден излез а тоа е со коњот да отиде на полето Б1 за да го брани полето од Мат. Но он тоа не го виде и одигра друг потег, пред да го матирам му испратив порака поздрав од Скопје Македонија.

П.С. Гижо а дали после го матира? (тоа е најбитно)
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Шахот е закон игра,кога имам слободно време играм ама само во живо.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Шах супер сакам да играм па би можело да направиме некоја партија преку интернет со некој доколку сака
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Sah u zivo.. svaki put..on line.. jok be me boli glata.. a za tabla nema sansi on line da igram.. i me nervira sahot on line ne go prijavuva nekogas bijanoto pole..
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
59
Sah ne sakam ic, poso ne ni znam da igram
ali tablaaa UZIVAM vo igrata!
mozam da igram so saati i da ne mi zdosadi.
nema sansi da mi projde den, bez da izigram nekolku partii tabla !
:icon_lol:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
236
sah igrav porano rastur praev no sea nekako se zapostavi sahot barem u moja okolina hahaha
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Сакам шах.Порано имав повеќе време да играм сега многу ретко
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
162
Ја играм. Дедо ми ме учеше на времето. Не сум некој мајстор, ама онака бејсик знам како иде све :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.697
Поени од реакции
9.573
Интересен спорт. Не бара физичка способност, туку бара памет и снаодливост. И мене, како и повеќето, дедо ми ме научи да играм кога бев помал. И памтам секогаш ми ги местеше фигурите да ги земам и мене радости ме јадеа :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom