Чистење на маска за телефон

Член од
1 декември 2013
Мислења
58
Поени од реакции
21
здраво на сите
живеам во помало градче и избор на селиконски маски е минимален.. порачав од aliexpres но долго време треба да ја чекам... сегашната маска што ја имам е проѕирна и многу пожолтена од самото користење ... има ли шанси некако да ја исчистам барем додека да стаса новата маска?
има ли некое решение?
фала ви многу и ве молам воздржите се од коментарите што се надвор од темата
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
здраво на сите
живеам во помало градче и избор на селиконски маски е минимален.. порачав од aliexpres но долго време треба да ја чекам... сегашната маска што ја имам е проѕирна и многу пожолтена од самото користење ... има ли шанси некако да ја исчистам барем додека да стаса новата маска?
има ли некое решение?
фала ви многу и ве молам воздржите се од коментарите што се надвор од темата
Чим е силиконска нема како да ја исчистиш. Ако почнеш да и ставаш разни срества само повеќе ќе ја оштетиш. Обично силиконот потемнува и од сонцето така да како што кажа @marchesk нема чаре. Ти останува да ја чекаш новата. Следен пат порачај си од ebay побрзо стигнува барем за маски.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
А со ацетон да се проба? Види па и мене кажи ми :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не можеш целосно да ја исчистиш и да ја направиш како нова. Јас маската на телефонот ја чистам со влажни марамици и колку толку прљаштината се губи, но не се враќа старата боја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom