Честит 11 Октомври

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
33.397
Поени од реакции
21.174
Честит празник 11 Октомври Македонијо , ден кога во Прилеп за прв пат на окупацијата од страна на фашистичкиот Бугарски окупатор , партизанскиот одред од Прилеп ги напаѓа полицискиот участок , телеграфската постројка , овој ден се зима за почеток на конечното ослибодување од фашистичките орди
нека е честит и вечит празникот
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom