Црна Магија

Член од
6 октомври 2022
Мислења
6
Поени од реакции
3
Дали верувате во Црни Магии и која е најдобрата заштита од истата???
 

Keyser

4 8 15 16 23 42
Член од
11 август 2016
Мислења
1.295
Поени од реакции
5.151
Јас верувам иако од дома ми викаат дека се глупости тоа. Јас лично се заштитувам со Касперски, ми го даде една баба од селото на баба ми и цело време си го носам со мене. Добро сеа некогаш ми смета у џеб ама ако носам ташна го ставам и во неа. Рекоа дека е на билкова основа ама мајка ми од кога го испра заедно со панталоните некако не ми фаќа баш.. Сеа пример спречува само сива магија пошто изгубило на дејство малку.
 
Член од
6 октомври 2022
Мислења
6
Поени од реакции
3
Најдобра заштита ти е да го уклучиш мозокот. Под услов да го имаш.
Tako je Brate da ste mi zivi i zdravi!
Автоматски споено мислење:

Јас верувам иако од дома ми викаат дека се глупости тоа. Јас лично се заштитувам со Касперски, ми го даде една баба од селото на баба ми и цело време си го носам со мене. Добро сеа некогаш ми смета у џеб ама ако носам ташна го ставам и во неа. Рекоа дека е на билкова основа ама мајка ми од кога го испра заедно со панталоните некако не ми фаќа баш.. Сеа пример спречува само сива магија пошто изгубило на дејство малку.
Da bre hehehe itri ste vie Skopjanite
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
874
Поени од реакции
2.533
Ко бев мал нагазив нешо на кое комшиката, љубоморна, врлила мајџија и сеа цел живот сум без срејча...
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
40.013
Поени од реакции
68.009
нагазна мина можда
тоа би направило да немаш среќа цел живот
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
253
Поени од реакции
64
Баш ме интересира што мака,проблем имаат овие луѓе што веруваат во црна магија,како се манифестира таа?
Што и каде осеќаат болка итд?
Дали прво пробале да си ги решат сите проблеми пред да помислат на тоа итд?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
874
Поени од реакции
2.533
Баш ме интересира што мака,проблем имаат овие луѓе што веруваат во црна магија,како се манифестира таа?
Што и каде осеќаат болка итд?
Дали прво пробале да си ги решат сите проблеми пред да помислат на тоа итд?
се манифестира со тоа што откако го наказив тоа немам среча
 

Kajgana Shop

На врв Bottom