Црква!

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Дали често одите во црква? дали мислите дека жената кога влага во црква треба да носи шамија, да ја покрие главата . ? јас кога бев во црква во Рим сите жени носеа шамија пред да влезат во црквата и мислам дека тоа е сосема добро. што мислите вие околу тоа? и дали мислите дека треба да има силни Камбани?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.692
Поени од реакции
1.750
Дали често одите во црква? дали мислите дека жената кога влага во црква треба да носи шамија, да ја покрие главата . ? јас кога бев во црква во Рим сите жени носеа шамија пред да влезат во црквата и мислам дека тоа е сосема добро. што мислите вие околу тоа?
Образложение зошто тоа треба да биди? според тебе...зошто шамија? :)
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
па секаде во странство е така! тоа еден вид на почит
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.262
Поени од реакции
1.969
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
па жената не треба да е разголена кога влага во црква тоа е правило и треба да носи сукња и шамија треба да се покрие и во Библијата тоа го пишува
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.218
Жените во црква треба да влегуваат со покриена коса, сосема долги ракави итн, и под тоа не подразбирам забулените сограѓанки, туку обичен превез преку косата.

Затоа, јас мудро, не се ни доближувам до црква ;)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Дали често одите во црква? дали мислите дека жената кога влага во црква треба да носи шамија, да ја покрие главата . ? јас кога бев во црква во Рим сите жени носеа шамија пред да влезат во црквата и мислам дека тоа е сосема добро. што мислите вие околу тоа? и дали мислите дека треба да има силни Камбани?
веќе не и давам на жена ми да оди во фустан на црква
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.218
П.С. Тоа во Рим е катедрала, инаку.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дали често одите во црква? дали мислите дека жената кога влага во црква треба да носи шамија, да ја покрие главата . ? јас кога бев во црква во Рим сите жени носеа шамија пред да влезат во црквата и мислам дека тоа е сосема добро. што мислите вие околу тоа? и дали мислите дека треба да има силни Камбани?
има многу теми по ова прашање, разгледај малку пред да отвориш нова тема (а за болдираното.. зошто мислиш дека е сосема добро? :cautious:)
 
I

Iblis

Гостин
па секаде во странство е така! тоа еден вид на почит
Herp derp. по лошо образложение од ова, нема, поарно да пишеше :"бидејќи јас така викам/сакам".
1. Не.
2. не ми значи ништо, мада малку лицемерно е, нема да образложувам оти.
3. не мислам.
4. dafuq, живеам на 100 метри од камбаната и ниеднаш не сум си го поставил ова прашање.(излажав момалку се од 100)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.218
Не сме Муслимани па да носиме шамија.
Според вас православните, мајката на Исус е Богородица, а Богородица секогаш е со покриена коса.
Муслиманите во глобала копирале од вас многу работи, така и начинот на облекување.
Жените и во христијанството имаат покриени глави, долги широки сукњи итн.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Пурпле е сосема во право. зошто да не се доближиш до црква? тоа не е грев тоа е сосема во право, не ми се допага твоето " мудро" мислење
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.692
Поени од реакции
1.750
па секаде во странство е така! тоа еден вид на почит
Одиш во храм каде му се предаваш на бог, со крената глава и чиста совест се појавуваш пред него....зошто ти е шамија.....криеш нешто од него со шамијата? И зошто жените....оти такви уназадени закони од 2ри век...жените та жените.....исти се ко нас...луѓе ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom