Холандија - Бразил | 1/4 финале | 02.07.2010

Кој оди понатаму ?

  • Холандија

    Гласови: 52 66,7%
  • Бразил

    Гласови: 26 33,3%

  • Вкупно гласачи
    78

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Секоја чест за Холандија. Во второто полувреме играа со Бразил како да се некој дебитант на СП. Не знам што му се чинеше да Дунга да оди на СП без Дињо, Пато и Диего, ама реално на Бразил толку им беше силата.
Обожавам вакви постови, секоја чест! толку им била силата????????:pos2:

Од друга страна пак тоа е со 16 години... и јас имав слични размислувања на твоја возраст. Те разбирам тотално :pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Гледам на претходните страни расправија,кој ќе земал награда за најдобар играч.
Зошто мислите дека само Снајдер и Робен се во игра?
Можеби ќе земе златната копачка:tv:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Abe se znae koi se kandidati za osvojuvanje nagrada za najdobar igrac na godinata...

Ako stanat Holandija sampioni ke bide Snajder..
Ako stanat Argentina , ke bide Messi..
Ako stanat Spanija, ke bide Villa..
Ako e Urugvaj ke bide Forlan/Suarez (po ova denes:))
Ako e Germanija bi trebalo da bide Ozil

Toa e..
Ako se sekavate 2002 Ronaldo bese najdobar igrac a ne nastapuvase mislam vo tekot na sezonata vo Inter..
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
^
^Збориме за ситуација Холандија да освои ...

A да, зашто мислите дека напаѓач или офанзивен играч мора да освои ?! 2006 Канаваро на пример зема.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
togas nema sto da se zboruva...toa go pisav bidejki gledav postovi nesto LS imalo vlijanie , kurci palci...

Se znae koj e najdobar vo Holandija i koj ke bide najdobar ako osvojat titula.
E sega drugo ke bese ako Roben igrase od pocetok i postignese 5 gola na primer do sega...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Ako se sekavate 2002 Ronaldo bese najdobar igrac a ne nastapuvase mislam vo tekot na sezonata vo Inter..
Остај го ти Роналдо, како него играч уште еднаш не се раѓа. Да не го ебеа повреди сега Меси и Кристијано смешни ќе беа :)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Бразил на првенствово не воодушеви, имале тие каде каде подобри игри од овие кои сега ги прикажаа. Мило ми е што Холандија оди понатаму. Редно време е и тие да освојат титула или барем во финале да играат.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
^

A да, зашто мислите дека напаѓач или офанзивен играч мора да освои ?! 2006 Канаваро на пример зема.
toa ti e prv slucaj u istorijata otkako ovaa nagrada se dodeluva, a i logicno bese ili Kanavaro ili Bufon da ja osvojat zosto nikoj od Italjanskite ofanzivni igraci togas ne se dokaza, tuku postojano se vlecea na penali i vo prodolzenija...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Шо се карате ја не знам...Меси ке си освои поштено втора златна топка по ред.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
^ Moже и ке биде прогласен за најдобар стрелец на првенствово, гледам има изгледни шанси за истото. :tv:
п.с. Отварање на швабите од него, не би ми пречело.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Бразил очигледно ја потцени холандија.
Всушност натпреварот беше, сам себе го убијал, по водството и неколкуте шанси за 2 0, бразилците помислија дека лесно ќе ја решат...
ама по нивни две кардинални грешки, (посебно првата) и по црвениот картон, стана јасно дека ќе изгубат.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
^ Moже и ке биде прогласен за најдобар стрелец на првенствово, гледам има изгледни шанси за истото. :tv:
п.с. Отварање на швабите од него, не би ми пречело.
Има 100 и 1 фактор за тоа кој ќе биде најдобар играч.Не се избрзувај.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Има 100 и 1 фактор за тоа кој ќе биде најдобар играч.Не се избрзувај.
Сега за сега ниеден од тие Меси не ги исполнува, реално да правиме муабет ...
Шо да правиме кога позицијата која ја игра воопшто не му одговара и мора да срка, по секој меч трпи и критики од медиумите, со 0 голови до сега и само една асистенција, јок.
Мада реков уште во фазата од групи, од него очекувам да блесне во оние големи мечеви, истото важи и за Милито ако добие шанса, што значи од утре очекува конечно гол на Лионел.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Сега за сега ниеден од тие Меси не ги исполнува, реално да правиме муабет ...
Шо да правиме кога позицијата која ја игра воопшто не му одговара и мора да срка, по секој меч трпи и критики од медиумите, со 0 голови до сега и само една асистенција, јок.
Мада реков уште во фазата од групи, од него очекувам да блесне во оние големи мечеви, истото важи и за Милито ако добие шанса, што значи од утре очекува конечно гол на Лионел.
Точно е дека трофеите му даваат најголеми шанси за wpoth на еден играч,ама треба тука да се вметне и самата способност на играчот,и уделот на самиот играч во тој успех.Ти викаш дека тоа ќе биде Снајдер,ок,мада не гледав толку многу натпревари на Интер сезонава може изгледав околу 10,ама за мене ако некој ја заслужува златната топка тоа е Милито.Ти ако идеш по тој фактор,асистенции,голови и мен оф д меч,Милито треба да ја добие златната топка без разлика на светското првенство во јужна африка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom