Хоби : Компонирање музика

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
....
http://www.youtube.com/user/DJPerfectMusic
Ти ја праеше, целосно Acapella? значи освен пеењето(акапелата) друго се твое е ? Ако да, бравос. Ако ти е Mash-up, добро е, си го погодил key-to, а ако е ремикс од некој друг, а ти само ефекти некој имаш ставено, ко на Somebody told you how much i love you, тогаш нема бравос :)
Музиката е потполно од мене , и другите композиции се потполно од мене а во somebody told you , е ремикс со мои елементи....цела фамилија ми е музичари па затоа и мислев дека сум добар :)

--- надополнето ---


One of the best song is remixed by our DJ DraganIli ! Please if you like it , make him famous by comments,rates...etc.
Soon , there will be a download Link to a direct HQ mp3 file..
Enjoy! No CopyRight Intension ! ! ! !


Фино фино...ајде да го направиме познат момаков.
фала ви однапред што пробувате да ме направите познат..наскоро ке ги поставам и новите песни :)
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Ова е нов микс.Ке го споделам и со вас :P ;)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Ова ми е првата песна што ја имам направено во животов :) И последна е. Се нервирам, имам на ум пример нешто, а не можам да го напрам во програмата, а ич не сум стрплив, да седнам да научам некоја програма асолно...
Ви се бендисува? Акапелата малку на некој места заебава, требаше да ја сечам 100 пати, и ме мрзеше, и ја остајв така како што е :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom