Хиерархија во друштво!

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
и во моето друштво е хаос кога треба да смениме кафич (пошо најдовме евтин, со добра музика и уше можиме паметни да се прајме...кај го има то? :))и сите сакаат на различни места
а за родендени не е проблем...само некој животињи купуваме :pos:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да, ама у фирма му одговараш на претпоставениот менаџер и ако донесеш погрешна одлука те бркаа од работа по автоматизам.

У друштво не одговараш никому. Заедно сте и у добро и у лошо.
И у друштво можеш да попиеш заушка. Или да не ти се јават нареден пат за у град :)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
абе теоријата за асови е точна секогаш во друштвотоима еден кој е Ас-от и него го слушаат делумно...Т.Е неговиот став все смета за пореален од тој на дрѕгите...еве еднаш другарите си гиизвадија очиде дал у блу ил у рома...јас им реков у блуи точка...тргнуваат двајца по мене....мора и овцата шо сакаше у Рома да одипо стадото.....волкот ке ја фати!!!!!
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Па во мое друштво мислам дека нема хиерархија,секогаш одлучува мнозинството..е тогаш ако не ти одговара се употребува(познатата охридска фраза)"ак не ти чинит, не идај".
Секогаш сме имале караници за на кое место да одиме, но во последно време се помалку и помалку..можеби затоа што поинтересно е каде и да одиме битно е да сме заедно и да си поминиме лудо, отколку да одиме на места кај шо е "шемата" т.е. да одиме само колку да се дотераме и да не видат кај излегвиме..
Не фала пубо ќе сејме на Ср`јште, отколку да одам во некој кафич колку да ме видат други.
Немаме некоја посебна хиерархија, некогаш обврските се поделени, но да речиш дека има некој што сака да е над сите и може да манипулира,колку и да сака неможе да успее..а и не се појавила некоја таква што уште ми е помило, да некогаш знаеме сите да се инаетиме,ама знаеме и да попуштиме..
И колку што треба да си ја гледаш својата желба,толку треба и на другите,нормално сите неможеме да сакаме исти работи и затоа некогаш или ќе попуштиме или еден ден ќе одиме на едно место,друг ден на друго.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
кругот се врти кај нас
секогаш некој има своја иницијатива
споровите се решават со гласање или просто делење
никој никого не тера на сила
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Pa ne gledam nesto tolku strasno vo toa i da postoi nekoja hierarhija vo drustvo.Zosto?Pa najnormalno e toa deka site ne se sposobni za dogovaranje za na zurka,piknik,odmor,rodenden itn.A tie koi se pasivni ne gi krivam bolje taka nego li da mi lupeta fiks idei.E sega tie planiranja da ne bidat bas nametnuvanje na sopstvena volja vrz drugite normalno da e prifateno od site nema nisto loso vo toa.Mozebi kaj nekoi luge deluva toa da se zamisluvaat deka mozat da gi kontroliraat drugite neznam,no jas nikojpat ne sum dozvolila nekoj da me vlece za nos ili da mi nametnuva negova volja.Ednostavno stanuvam kaj i da sum i si odam.I bas me briga dal nekoj ke se naluti ,dal sum mu rasipala raspolozenie itn.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom