Формула 1 (2013) - Будимпешта Хунгароринг Понуда

ebac112

Sales Man
Член од
21 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
2
Како голем фан на овој спорт, сакам да ја споделам понудава која ја најдов на интернет, и мислам дека заслужува да биде видена од страна на луѓе кој што сакаат да бидат дел од оваа трка.

Целосната понуда може да ја најдете на веб страната (http://camelliatravel.com.mk/view.php?slika_mk=352).

Сакам да напоменам дека немам никаква поврзаност со горенаведената агенција, за да не дојде до некакви недоразбирања. :)

25.07.2013 СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА Состанок на групата на паркингот спроти хотелот ”Holiday Inn” во 18:00 часот. Поаѓање за Будимпешта во 18:00 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце и Србија. Ноќно возење со попатни одмори.

26.07.2013 СКОПЈЕ –БУДИМПЕШТАПристигнување во Будимпешта во раните утрински часови. Панорамско разгледување на градот: Пешта - Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Андраши, Ракочи, Ваци... Парламентот, црквата Св.Стефан, мостовите на Дунав, Будим - Цитаделата, Кралската палата, црквата на кралот Матејас, Рибарската тврдина... Сместување во хотел. Упатување кон HUNGARORING проследување на трките враќање во хотел. Ноќевање.

27.07.2013 БУДИМПЕШТА Појадок. По појадокот заминување кон HUNGARORING проследување на трките . Во вечерните часови факултативно крстарење по Дунав враќање во хотел. Ноќевање.

28.07.2013 БУДИМПЕШТАПојадок. По појадокот заминување кон HUNGARORING проследување на трките .Во попладневните часови заминување за Македонија. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи.

29.07.2013 СКОПЈЕ Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 190 ЕВРА ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО: - Превоз со автобус на наведената релација - Сместување во хотел 3 ***, 2 ноќевање со појадок - Организиран разглед на Будимпешта -карта HUNGARORING general admission weekend - Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕН : - Факултативно крстарење по Дунав (15 €) - Влезници за музеите и културно - историските споменици - Патничко осигурување 180 ден.

НАПОМЕНА: НАЈКАСНО ДО 15 ЈУНИ РЕЗЕРВАЦИЈА 50% ОД АРАЖМАНОТ.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Како голем фан на овој спорт, сакам да ја споделам понудава која ја најдов на интернет, и мислам дека заслужува да биде видена од страна на луѓе кој што сакаат да бидат дел од оваа трка.

Целосната понуда може да ја најдете на веб страната (http://camelliatravel.com.mk/view.php?slika_mk=352).

Сакам да напоменам дека немам никаква поврзаност со горенаведената агенција, за да не дојде до некакви недоразбирања. :)

25.07.2013 СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА Состанок на групата на паркингот спроти хотелот ”Holiday Inn” во 18:00 часот. Поаѓање за Будимпешта во 18:00 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце и Србија. Ноќно возење со попатни одмори.

26.07.2013 СКОПЈЕ –БУДИМПЕШТАПристигнување во Будимпешта во раните утрински часови. Панорамско разгледување на градот: Пешта - Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Андраши, Ракочи, Ваци... Парламентот, црквата Св.Стефан, мостовите на Дунав, Будим - Цитаделата, Кралската палата, црквата на кралот Матејас, Рибарската тврдина... Сместување во хотел. Упатување кон HUNGARORING проследување на трките враќање во хотел. Ноќевање.

27.07.2013 БУДИМПЕШТА Појадок. По појадокот заминување кон HUNGARORING проследување на трките . Во вечерните часови факултативно крстарење по Дунав враќање во хотел. Ноќевање.

28.07.2013 БУДИМПЕШТАПојадок. По појадокот заминување кон HUNGARORING проследување на трките .Во попладневните часови заминување за Македонија. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи.

29.07.2013 СКОПЈЕ Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 190 ЕВРАВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО: - Превоз со автобус на наведената релација - Сместување во хотел 3 ***, 2 ноќевање со појадок - Организиран разглед на Будимпешта -карта HUNGARORING general admission weekend - Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕН : - Факултативно крстарење по Дунав (15 €) - Влезници за музеите и културно - историските споменици - Патничко осигурување 180 ден.

НАПОМЕНА: НАЈКАСНО ДО 15 ЈУНИ РЕЗЕРВАЦИЈА 50% ОД АРАЖМАНОТ.
има веќе дискусија во темата за Ф1, така да модераторот треба да ја спои со веќе постоечката.
да не бидам ОФ, понудата е супер, затоа што претходната беше 7500 пат и сместување, плус карта од интернет која е 90 евра.
П.С. само ме интересира за кој дел од стазата се картите?
 

ebac112

Sales Man
Член од
21 јуни 2010
Мислења
7
Поени од реакции
2
Пошто сум нов на форумов (т.е од 2010 ама само читам, не пишувам мислења) и ова ми е прво објавување :) , понудава ја најдов пошто се спремам 2 год по ред да одам, ама се се скапи турите и не нудат во целост аранжман, а оваа понуда ми е најадвекатна, така да мислам за подетални информации во агенција да се обратиш најубаво, јас деновиве ќе одам да уплаќам и таман да се распрашам што и како се нуди во целина, па ќе пренесам деновиве :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Пошто сум нов на форумов (т.е од 2010 ама само читам, не пишувам мислења) и ова ми е прво објавување :) , понудава ја најдов пошто се спремам 2 год по ред да одам, ама се се скапи турите и не нудат во целост аранжман, а оваа понуда ми е најадвекатна, така да мислам за подетални информации во агенција да се обратиш најубаво, јас деновиве ќе одам да уплаќам и таман да се распрашам што и како се нуди во целина, па ќе пренесам деновиве :)
и да пренесеш, има луѓе кои сакаат да идат, а јас веќе сум бил, така да абу даби ми е цел :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Порано се рипаше преку жица или пак од тој ридот се гледаше, сега не е така?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Порано се рипаше преку жица или пак од тој ридот се гледаше, сега не е така?

Јас бев во 1999 мал бев у ПМ тогаш. Идевме со некоја агенција, човекот организатор се викаше Марјан испадна жива превара. Ниту хотел во Будимпешта, туку во предградие Будакези, ниту карти ветени... За таа цена беше невозможно да има и карта вклучено, па подмитивме редар на влезот, во тревата бевме сместени во кривината пред старт на целна рамнина. Мој совет е да пазите при избор и да се види претходни искуства со агенцијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom