Финастерид

Член од
12 март 2009
Мислења
19.804
Поени од реакции
15.724
од стероиди може и цицки да порастат, не само коса :cool:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Кај може да се најде финастерид во Скопјево?Прашав во Зегин збунети беа како никогаш да не слушнале за лекот.
Пиј saw palmetto ако ти е за коса , докажано и со бенефити за простата плус и немаш гајле
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.514
Џабе. Ако агресивно губи коса мора лек за да го спречи процесот со или без трансплантација.
Точно, и после трансплантација ги препишуваат Минокс + Финастерид

Пиј saw palmetto ако ти е за коса , докажано и со бенефити за простата плус и немаш гајле
Ова е мачкина кашлица.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
НАЈДОВ еве месец дена пијам и по 10 пати дневно се сликам да видам колку расте
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Дур даваш пари за препаративе за опаѓање коса, собери си 1500 евра полека и посети ја Турција на некој ден.
Читам најевтино било таму за пресадување коса.
и да направи трансплантација, секако пак ке треба да користи финастерид и миноксидил за да не си ги изгуби нативните влакна.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
749
Поени од реакции
998
и да направи трансплантација, секако пак ке треба да користи финастерид и миноксидил за да не си ги изгуби нативните влакна.
Финастеридот немаше лоши ефекти кон либидото/плодноста?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.514
Финастеридот немаше лоши ефекти кон либидото/плодноста?
зголемен ризик за рак на простата, и либидото доста страда. Според производителот само 2% од корисниците пријавиле нус појави.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Ме интересира дали ќе имаш re-growth на влакна.
Иам мали нови влакна уште сега на предниот дел од скалпот ама минијатурни се ако не зумирам на слика не се гледаат воопшто,не се ни милиметар долги.
Иначе и миноксидил 5% во комбинација, тој 2 месеци го користам.И дермароллер планирам месецов да зеам гледам многу го користат на Реддит.
 

Attachments

Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Финастеридот немаше лоши ефекти кон либидото/плодноста?
зголемен ризик за рак на простата, и либидото доста страда. Според производителот само 2% од корисниците пријавиле нус појави.

Ова се само "fake rumors". Финастеридот досега има 0 пријавени проблеми во врска со плодноста, многу доктори имаат одговорено дека нема никакви несакани дејствиа со плодноста.
Во врска со рак на простата, баш во спротива - финастеридот го намалува ризикот за рак на простата - тоа му е и главната намена.

Ме интересира дали ќе имаш re-growth на влакна.
Еве јас од мое лично искуство ќе кажам - имам одлични резултати, ми се врати 50-70% од косата што ја имав изгубено.



На форумот освен лични искуства од членови и нивните резултати друго ни не барајте, за тоа како функционира финастеридот најдобро прочитајте од некои легитимни статии кои што објаснуваат точно што и како функционира како и кои се можните несакани дејствија. Вака од различни членови различни мислења добиваш, и многу пишаа погрешно(слушнале - не дослушнале).

Инаку @k1k0sK јас во која и аптека да имам отидено сегде имаа на залиха и сите знаеа што е, и да не знаеа претходно дека се користи за против опаѓање, веднаш сватија бидејќи знаат дека зголемениот DHT резултира кон androgenic alopecia.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Ова се само "fake rumors". Финастеридот досега има 0 пријавени проблеми во врска со плодноста, многу доктори имаат одговорено дека нема никакви несакани дејствиа со плодноста.
Во врска со рак на простата, баш во спротива - финастеридот го намалува ризикот за рак на простата - тоа му е и главната намена.



Еве јас од мое лично искуство ќе кажам - имам одлични резултати, ми се врати 50-70% од косата што ја имав изгубено.



На форумот освен лични искуства од членови и нивните резултати друго ни не барајте, за тоа како функционира финастеридот најдобро прочитајте од некои легитимни статии кои што објаснуваат точно што и како функционира како и кои се можните несакани дејствија. Вака од различни членови различни мислења добиваш, и многу пишаа погрешно(слушнале - не дослушнале).

Инаку @k1k0sK јас во која и аптека да имам отидено сегде имаа на залиха и сите знаеа што е, и да не знаеа претходно дека се користи за против опаѓање, веднаш сватија бидејќи знаат дека зголемениот DHT резултира кон androgenic alopecia.
На кој месец примети драстична разлика,знам кај сите е различно ама чисто ме интересира.Само фин користиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom