Финале Хрватска-Шпанија

За кого навивате во финале?

 • За Хрватска.

  Гласови: 11 27,5%
 • За Шпанија.

  Гласови: 3 7,5%
 • За Хрватска затоа што сум Хрват, за дом спреман, у бој за народ свој!

  Гласови: 3 7,5%
 • За Хрватска, затоа што се наши бе, нема за ци***ите да навивам! Јас сум во Југославија растен.

  Гласови: 3 7,5%
 • За Хрватска, ради Лино Червар да влезе во историја, уште овој трофеј му фали.

  Гласови: 1 2,5%
 • За Хрватска. Го мразам Лино, му карав се до 15то колено, ама Циндриќ и КараЏиќ сакам да земат титула

  Гласови: 5 12,5%
 • За Шпанија. Во фудбал сум за Реал или Барса.

  Гласови: 4 10,0%
 • За Шпанија. Јер анти Хрватска, уби уби уби ****шаааа, Лино уши кур да ****.

  Гласови: 3 7,5%
 • За Хрватска, затоа што сум 20 постотен. Forca џема, duam fitore.

  Гласови: 0 0,0%
 • Не пратам ракомет, дојден сум ради кладилница.

  Гласови: 5 12,5%
 • Сакам да освои Кара, сакам да освои Циндриќ, ама Лино го мразам. Форца нерешено.

  Гласови: 2 5,0%

 • Вкупно гласачи
  40
 • Гласањето е завршено на .
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.844
Добро играше во Вардар. Откако си отиде му опадна кариерата. Еце го сега што прави.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.480
Поени од реакции
5.238
Dobar vic bas sakam da go vidam toa Cudo

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Види слободно статистика во Барса ко бранеше.
Не дека е на ниво на Де Варгас, али едноставно не е исто да браниш удар од изградена позиција, и од удар од неизградени како во 90% од случаите кога нападвеа Хрватите, Шпанциве изиграа МАСТЕРКЛАС одбрана, и Хрвативе исто така, ама ова шо го изигра Шпанија е некст левел.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.768
Поени од реакции
3.124
На Хрватска и фалеше голман! 22 примени голови со 7-8 одбранети топки за цел натпревар. На ЕУРО 2018, Ристовски имаше 7, а Митревски 14 одбрани против Шпанија (нашите примија 31 гол). На прошлото светско, Миревски имаше 15 одбрани (нашите примија 32 мислам?). Тоа е разлика во одбрана.
Браво за одбраната на Хрватска и за пожртвуваноста и борбеноста!! Тоа вреди!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.084
Поени од реакции
14.731
кој ќе гледаше пак продолжетоци, Лино може инфаркт ќе го фатеше...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.480
Поени од реакции
5.238
Една голема пофалба до нашиве судии кои беа неприметни и беспрекорни!! Дефинитивно со години најдобра судиска двојка.
Имаше моменнти кај шо му ПОПУШТАВМЕ на Хрвативе, последните 2 мин исклучување пример на Ентрериос, штета шо Хрвативе не ги искористија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.195
Поени од реакции
66.788
Да бе озбилно, зошто инѕирската носорогска фаца Алиловиќ не е повикан? :pos:
Реално треба да плаче Червар, повредени играчи, плус они повеќе играа во полуфинале, плус голмани добри не му дале...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Да бе озбилно, зошто инѕирската носорогска фаца Алиловиќ не е повикан? :pos:
Реално треба да плаче Червар, повредени играчи, плус они повеќе играа во полуфинале, плус голмани добри не му дале...
Не се пензионираше од репрезентацијата?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.972
Поени од реакции
5.254
Да, Алиловиќ отиде у репрезентативна пензија.

Да не беше Степанчиќ левак, веројатно најголемото достигнување ќе му беше РК Нексе. Еден саглам десен бек немаат извадено Хрвативе години наназад, нека се молат да стане нешто од Мартиновиќ.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Овој Канељас е еден од тие играчи роден за да игра финалиња и денеска имаше неколку потези што многу влијаеа за победата.
Автоматски споено мислење:

Зборевте за гени и предиспозиции ама една од причините зошто немаме успех е ова што го денонстрираат моментално нашиве "стручњаци" а тоа е немање муда да се впери вината врз некој што заслужил.

Така сеа според нив не требало да се критикува Кара. Не, не само што треба да се критикува туку треба и на клоци у соблекувална да го соберат и да и удрат реденка на близначката. Недозволиво е професионален ракометар да направи онакви чекори.
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.154
Да, Алиловиќ отиде у репрезентативна пензија.

Да не беше Степанчиќ левак, веројатно најголемото достигнување ќе му беше РК Нексе. Еден саглам десен бек немаат извадено Хрвативе години наназад, нека се молат да стане нешто од Мартиновиќ.
Го брукаат Игор,а тој Степанчич се што
шутна,усра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom