Филм кој го ОБОЖАВАТЕ?

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Princ напиша:
-

Scent of a woman - Mirisot na zhenata, 1992, Al Pacino. Al Pachino e super glumec, no sepak mislam odlichno odglume vo filmov. Mozhebi i sebesi se nadmina.
Pruzam raka za ovoj!

Gi ima mnogu no od pamet dodavam: Beautiful mind, Big Blue, Casablanca, Schindler's List, One flew over the cuckoo's nest, Amadeus, Silence of the Lambs, Forrest Gump, Il Postino,Serpico, Cinema Paradiso, La Femme Nikita, Burned by the sun, Once upon a time in America, Primal Fear i sekako Pred dozdot.

Zosto? Am ne se opisuvaat ovie filmovi, toa treba da se gleda - pod hitno ako ne se ima gledano :)

a za romanticarite koi gledam gi ima mnogu ovde koi se raskinati od Notebook, najverojatno Autumn in New York bi bil slicno parajuci, iako na krajot malku cheesy shto bi se reklo.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Big Blue и Beautiful Mind ... :aplauz:
Autumn in New York ... премногу добра драма ... незнам дали имам срце да ја гледам пак, а сакам!
Се сетив и на Атентаторка ... е тој филм исто вреди многууу :pistol: :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Подобро да не почнам да набројувам, но два ќе одвојам сега за сега :D


Одамна го гледав филмов со Дивајн, ама никако и ден денес да ми излезе од глава!

И
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Meet Joe Black да беее ... го заборавив, ама па не е еден ... најтажен и најубав на свет е ... ако некој случајно не го гледал, уште од денес нека го. :cry:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
divine напиша:
Meet Joe Black да беее ... го заборавив, ама па не е еден ... најтажен и најубав на свет е ... ако некој случајно не го гледал, уште од денес нека го. :cry:
Tri pati go imam zagledano pocetokot na TV, ama se nesto mi izleguvase, pa ne mozev da pogledam poveke od 20 minuti. Ke se potrudam da go najdam i da go gledam.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Lord of the rings 1, 2, 3!

Star wars 1, 2, 3, 4, 5, 6!

Existenz!

A be ima milion. Нема што нема. Имам гледано катаљарда (што би сме рекле ко деца), и катаљон ми се убави.

Најглуп, е па на тој топик кажав.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
SeaGull напиша:
Tri pati go imam zagledano pocetokot na TV, ama se nesto mi izleguvase, pa ne mozev da pogledam poveke od 20 minuti. Ke se potrudam da go najdam i da go gledam.
Најбрзо што можеш. Сигурна сум (без оглед што жанрови ти лежат) дека овој ќе ти се свиѓа. Ако лажам ... ништо ако лажам, не лажам сигурно :ne: :eek:smeh:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Многу ги има!
Не можам да си издвојам неколку. Толку многу филмови ми се врежале у меморија. Многу се.
Ама ете нека биде Кумот(трите дела од него) како еден од најобожаваните од моја страна.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Ah so mi tekna na eden, koj mislam deka povekje od bilo koj drug me stai u misla, i tri dena nemozev da prestanam da mislam na ideite od filmot.
The HOURS
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
ragazza напиша:
Ima i nekolku ex Yu
Rane
Lepa sela lepo gorat
Naezena bev 5 dena posle dvata filma.
Najdobar Ex - Yu film za mene e (Stjevica Cvek) U Raljama Zivota. :msc3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom