Филмски факти и занимливости

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.728
Не знаев каде да го сместам видеовo, па веројатно овде најмногу одговара. Снимка со Кијану Ривс која привлече доста публицитет. Младичот уште користи јавен транспорт и изгледа гласините дека е многу приземен човек се точни.

 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.700
Поени од реакции
2.325
Па види тоа му е и финтата (ако уопште има финта). Мене лично најуверливи ми се моите омилени Steve Buscemi и Laurence Fishburne и мојот имењак Forest Whitaker . Кај Robert Downey Jr. ми е некако превише, а у колекцијава ми фали некако уше еден мој омилен глумец као да речеме Christopher Walken. Мислам оти он ќе биде најуверлив плакач.

:pos:

me presmeavte.
Licno, maz vo film nikoj ne mi ostavil onaka beleg deka realno placel. Zenskite, od druga strana..
BITCHES, PLEASE!!!


Ако ова не ве погодило, не сте љуѓе. :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.599
Ко више се сумира се, ондах еве ви портфолиото на филмска 2011 у само 8 минути...Батево успеал да склопи дури 166 филма за шо му е било потебно повеќе од месец дена монтажа. Познавте некој филм...?

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.312
Поени од реакции
16.815
Познавте некој филм...?

волку познав.. болд = сум го гледал

sucker punch, drive, captain america, harry potter, conan the barbarian, cowboys and aliens, colombiana, kung fu panda 2, insidious, girl with the dragon tattoo, hugo, source code, j edgar, tintin, super 8, 50/50, smurfs, bad teacher, the tree of life, the help, midnight in paris, limitless, adjustment beareau, hannah, conan o brien cant stop, puss 'n boots, red riding hood, pirates of the caribbean, rango, friends with benefits, hangover 2
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.599
Значи нема шанси да не сте погледнале филм ( серија што год да е) со овој актер. Внимателно при отварањето на фржидерот...

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.978
Поени од реакции
33.936
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.152
Поени од реакции
2.878

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
Човекот кој пушти копија од незавршениот X-Men: Wolverine е осуден на една година затвор.
Ваши коментари?
Јас немам коментар ама најмногу ми се допадна овој: What a terrible movie to be sent to jail for!
Ај за Wolverine до некаде ќе разберам, ама за Love Guru некој да ризикува 6 месеци затвор?
http://blogs.wsj.com/speakeasy/2009/06/18/love-guru-pirate-sentenced-to-six-months-in-prison/
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
За кај нас ни за убиство нема да добие толку, за САД, дури некако и малку ми изглеа. :)

Иначе дефинитвно не вреди филмот да се иде у затвор. Ја коа би бирал би идел да речеме за Dark Knight Rises. Бар ќе ме поштуе народот. :)
 
На врв Bottom