Филмски слики и постери

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.610
Да постираме слики и постери од филмови... Едноставно е , повелете....​

Јас прв...​

Точно одбран момент од филмски класици и пренесен на gif.​

Pulp Fiction​Shining​Taxi Driver​


Blues Brothers​Clockwork Orange​Dr. Strangelove​


Easy Rider​


Fight Club​


Full Metal Jacket​


Godfather​


Life of Brian​

 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Интересни слики но сепак сметам дека нема потреба уште една тема за вакви слики..
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.504
Поени од реакции
57.298
My favorite... :pipi::backa:Остали

VHS верзијаLaserdisc верзијаVHS верзијаОргиналниот постер на Дракула со Бела Лугоси од 1931И 75 години подоцна :icon_mrgr:

 
На врв Bottom