Ферари ќе се повлекува од Формула 1?

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Не е голем конкурент, а до минатото ГП во Кина, имаа пилот со теоретски шанси за титулата ... :tapp:

Згора на тоа Кубица сезонава е пред Кими и Хеики (кои важат за бољи возачи со бољи болиди), така да немој да пишуваш такви безвезални работи.

А и во конструктори се мноооооогу добри и имаат реални шанси за второто место ...


Da de da za vtoro mesto a McLaren da si ja zeme titulata :pos2::pos2:
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Оваа сезона втори, догодина први, што има тука чудно ... :tapp::tapp:
Zborevme za BWM ne za McLaren ti rece deka imat sansi BMW za titulata od koga ke si odi ferrari jas ne bi rekol toa znaci ako si odi ferrari McLaren nema konkurent za titulata pa za toa i si tolku zadovolen so ke si odi ferrari :zver:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Zborevme za BWM ne za McLaren ti rece deka imat sansi BMW za titulata od koga ke si odi ferrari jas ne bi rekol toa znaci ako si odi ferrari McLaren nema konkurent za titulata pa za toa i si tolku zadovolen so ke si odi ferrari :zver:
Не не, погрешно си ме сфатил. Ја таман си мислев за БМВ. Што е толку чудно оваа сезона да бидат втори во конструктори. 10те бода на МекЛарен и не се којзнае каква предност ...
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Не не, погрешно си ме сфатил. Ја таман си мислев за БМВ. Што е толку чудно оваа сезона да бидат втори во конструктори. 10те бода на МекЛарен и не се којзнае каква предност ...
Jas ne bi rekol deka ke se vtori pokaza i kvalifikaciite Kubica 13-ti
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ферари е единствена екипа која вози во Ф1 од самиот почеток.
Без нив, не е тоа тоа...
Ламборџини имаат излет во Ф1, Алфа Ромео исто на времето...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
standarizacija na motorite - NE
ogranicuvawe na budzetot - DA
Ма ни тоа ни тоа бреее.

Како што во фудбалот пред се, мноооогу добро се знае кои тимови се фаворити и кои тимови имаат длабоки џебови, така треба да е и во Ф1 !!!
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
So ubavo neli Ferrari ke si odi i posle McLaren ke nema tolku jak konkurent za titulata milina Hamilton togas ke bide zver za vozenje :pos2::pos2::pos2:
па ај од в година да го пуштиме сам да вози така сигурно ке биде шампион секоја година:pos2::pos2::pos2:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Bez ferrari dzabe e f1 samo kolku navivaci ke se otkazat od f1 ako ferrari si zamine zalosno.To e to so mozime nie. :nenene:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
ццц да се изначиташ глупости ејјј.... абе ќе има стандардизирани мотори ама од ФИА рекоа и дека тимовите кои имаат поголеми финансиски средства ќе мо
ат самите да си произведуваат мотори за свои потреби. инаку сега се покажува дека ферари немаат асални возачи и сега им е страв дека со ова правило нема воопшто да бидат конкурентни. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom