Фан клуб: Торус

Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Од сезонава навивам за Торус пошто ми идат на курац дегените од навивачи на МЗТ и работнички, а ми се свиѓаат играчи од типот на Бојан Трајковски, Димчевски, караколев караџов.и плус живеам у карпош.

Ако има некој друг што навива за Торус у македонска лига (хајли анлајкли) нека пише овде.

Напред Торус шампионе! (y)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
ако нема ќе пишам ТРПЕТЕ на крај на сезиона кога ке бидеме шампиони
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
И јас сум за торус истотака,поради истите причини(y),и плус ПЕРО!!!:D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Еј да го заборавив него Перо легенда, тој ако не тера до 60 у кошарка ја аеродромец да станам.

Торус брате, фамилијарна атмосфера, професионализам нема сељачаана хулигани ко овие од вечното ривалство. Трета опција:icon_lol:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Играат најдобра кошарка во лигава. Заслужуваат да бидат шампиони, али мислам дека судии нема да им дозволат. Иако не сум некој кој знае каков фан за оваа кошаркарска лига, сепак симпатичен тим ми се Торус.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Играат најдобра кошарка во лигава. Заслужуваат да бидат шампиони, али мислам дека судии нема да им дозволат. Иако не сум некој кој знае каков фан за оваа кошаркарска лига, сепак симпатичен тим ми се Торус.
Дека играат најдобра кошарка во МКД мало морген, а за солидни-солидни се и треба да влезат во плеј оф!
 
M

MrzaRules

Гостин
А кој играат подобро според тебе ???
според некоја логика подобро играат тие шо се први на табела...да не ме сватиш погрешно...не викам дека Торус не играат одлична кошарка,но сепак мислам дека треба време овој тим на Торус да се воигра убаво,имаат одлично склопен тим и според мене се кандидати за третото место...
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
според некоја логика подобро играат тие шо се први на табела...да не ме сватиш погрешно...не викам дека Торус не играат одлична кошарка,но сепак мислам дека треба време овој тим на Торус да се воигра убаво,имаат одлично склопен тим и според мене се кандидати за третото место...
Се гледа дека пратиш кошарка и ја разбираш. Гарантриам дека овој тим на Торус доколку имаше добра публика зад себе (нешто како МЗТ и Работнички), а не на секој натпревар да игра како гостин и доколку имаше реално судење во кошаркава (а не фаворизирање на одреден клуб) Торус ќе беше прв.
А иначе се случувало многу пати не секогаш најдобриот тим да освои титула, некогаш има и фактор среќа во животот и спортот која ти ја забораваш.
 
M

MrzaRules

Гостин
Се гледа дека пратиш кошарка и ја разбираш. Гарантриам дека овој тим на Торус доколку имаше добра публика зад себе (нешто како МЗТ и Работнички), а не на секој натпревар да игра како гостин и доколку имаше реално судење во кошаркава (а не фаворизирање на одреден клуб) Торус ќе беше прв.
А иначе се случувало многу пати не секогаш најдобриот тим да освои титула, некогаш има и фактор среќа во животот и спортот која ти ја забораваш.
пратам кошарка,пратам спорт..Торус има публика,но нема навивачи шо ќе го побутнат во некои одлучувачки моменти на натпреварот,екипата докажа неколку пати дека можат да се носат и со тимови кои имаат феноменални навивачи,искусна екипа се и знаат да преминат преку тој фактор но не секогаш..секоја екипа подлегнува на притисокот од публиката..а факторот среќа не го заборавив,според мене тука среќата и не игра многу голема улога,тука треба добра и сигурна игра
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Торус проблем им е што се селат од маало у маало и неможат да изградат каква таква фан база. Ама ако имаа добар тренер (а не Србиновски) ќе беа први и без да ги носи вмро како МЗт. Штета Докузовски што не го убедија:(
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
А кој играат подобро според тебе ???
Самата табела ти покажува! Третото место кај што се сега Торус им е и најреално! Не се никако за потценување, но имаат 6 порази, а според твоја логика тоа е само поради навивачи и тоа што немаат среќа? :facepalm:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Факт е дека Торус од сите екипи во Македонија најмногу игра во транзиција што е битен елемент на атрактивна кошарка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom