Фан клуб: РК Пелистер

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
ние како клуб ја прекинуваме соработката со нив за наредна сезона и не дозволваме поќе да има пренос од Битола на првиот и вториот тим.
Не знам дали би можеле да направите вакво нешто. Претпоставувам дека правата за пренос се на РФМ, затоа они си ги даваат на нивниот YouTube, они и ги реализираат преносите. Па, ако не давате да се снима, претпоставувам дека би водело тоа до некои санкции од РФМ. Шепкулирам.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
266
Поени од реакции
619
Точно никако не ни одговара радикализам,ќе ја свртат одма во нивна полза. Нека потрај некоја година Пелистер првак , ќе си легнат сами на брашното. Иначе прав си за подкаст би бил гледан од цела држава. Во врска со маркетингот се надевам конечно ова лето ќе се отвори фан шоп нека биди заедничка соработка измеѓу фк,рк,кк како општински клубој можи и Чкембари со изработка на нови дизајни на мајци шалој итн. наменети за широка дистрибуција од 7 до 77 години.
Da, I jas sum za to...eden dizajn za se sto se vika Pelister...toa mozi da go naraj samo Vasicot- Trombe mislam deka se preziva (ni gi praese porano site znaminja, i grbot Ckembari toj go napraj, kartite za fudbalot toj gi dizajnira - raboti vo Kiro Dandaro, Veterani so Japanot go napraj znameto i majcite so gi nosime...ednas na rakomet go vidov i so dres sam so go ima praeno - ludnica....) site drugi i se so se prodava na pazar i po tezgite e cist amaterizam i bez nikakov oset....go nemam videno bagji vreme, porano bese segde so nas....i redno e da se otvori toj famozen shop
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.089
Da, I jas sum za to...eden dizajn za se sto se vika Pelister...toa mozi da go naraj samo Vasicot- Trombe mislam deka se preziva (ni gi praese porano site znaminja, i grbot Ckembari toj go napraj, kartite za fudbalot toj gi dizajnira - raboti vo Kiro Dandaro, Veterani so Japanot go napraj znameto i majcite so gi nosime...ednas na rakomet go vidov i so dres sam so go ima praeno - ludnica....) site drugi i se so se prodava na pazar i po tezgite e cist amaterizam i bez nikakov oset....go nemam videno bagji vreme, porano bese segde so nas....i redno e da se otvori toj famozen shop
ke te molam vasicot bez T da go pisis ke idi do zabuni ke pocnat da mi pisat dizanj da mu pram :ROFLMAO:
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
121
Поени од реакции
481
Утре е мислам ждребката за ф4 од купот... Само да се избегниме во полуфинале со Вардар ќе биди добро.
Поќе сакам во финале да се сретниме, со две навивачки групи на трбини, како шо си носи редот на еден таков меч за титула.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.669
Утре е мислам ждребката за ф4 од купот... Само да се избегниме во полуфинале со Вардар ќе биди добро.
Поќе сакам во финале да се сретниме, со две навивачки групи на трбини, како шо си носи редот на еден таков меч за титула.
Финалето се игра на 19 Мај, а на истиот ден Фк Вардар игра со Тиквеш од 17:00ч, можно е тој натпревар да се испостави како клучен за опстанокот во Прва лига.
Се надевам ќе се наредат коцките и времето ќе ни дозволи да присуствуваме и на двата натпревари.
Евентуално финале Вардар-Пелистер ќе биде вистински навивачки спектакал и празник за ракометот.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
121
Поени од реакции
481
Добро е, се избегнавме во полуфинале.
Ама во никој случај несмеат да се потценат кавадарчани и треба сериозно да се пристапи без калкулации, пошо еден меч е и немаме право на глупости.

Се надеваме ќе гледаме финале Пелистер - Вардар на 19ти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom