Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Пораз на Вардар 33-25. Не се пласира понатаму.:kesa:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Што правеле бе тие таму? Толку ли не можеле да издржат??А колку мислев дека Металург и Вардар ќе идат заедно во КПК...:nerv::nerv::zid::zid::nerv:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
И јас се надевав на 2 македонски екипи во КПК ама ништо од тоа. Ние требаше уште од Скопје да ги докрајчиме Швајцарците. Имавме и поголема предност која падна на крај на 6 гола разлика.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Штета не можам да кажам ништо затоа што не ја гледав утакмицата па затоа ќе преќутам.
Сеа да се паднат со Металург и да ги докречат и за Вардар.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе се предосеќаше вакво нешто после поразот од пазете го името на ауцајдерот чоколат бојс :pos2: на гости и тешк ооставрената победа во скопје. иако на првиот натпревар со кадети во второто полувреме се дојде до добра игра и солидна разлика која можеше да биде и поголема се виде дека играчите кои ги одбра вујович а скјапо ги плати се промашај исто како и он што зима толкава плата 10.000 евра е премногу платена за ваков мизерен успех. И ете затоа нема резултати.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Вујовиќ треба да си замине под итно, веќе ја тапка работата во место, во Автокоманда сам си ја узгуби утакмицата со уфрлување на играч во напад без голман при исклучување.
Сега има уште една шанса да го донесе Вардар на чело на табелата во МК, доколку не успее треба промени да се прават одма.
 
K

kaiser soze

Гостин
Вујовиќ треба да си замине под итно, веќе ја тапка работата во место, во Автокоманда сам си ја узгуби утакмицата со уфрлување на играч во напад без голман при исклучување.
Сега има уште една шанса да го донесе Вардар на чело на табелата во МК, доколку не успее треба промени да се прават одма.
и јас се слагам,стварно веќе претера човекот,и со репрезентација немаше некои успеси,ама само нешто судии му се криви,влегува во конфликти со сите,не е тоа тренер како што беше играч свака му част,ама кадетен не беше некоа толку врвна екипа да не ја мине.мислам дека веќе му се ближи крајот во вардар.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
А сигурно ли е тоа дека натпреварот со Металург ќе се игра во салата Борис Трајковски?
Инаку во овој натпревар јас сум за Вардар, па сеа нека победи подобриот :)
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
08,04,2009 Среда 17,45 Сала Борис Трајковски
Вардар ПРО - Металург
Присуствувајте на најжешкото скопско ракометно дерби.
 
П

Паспарту

Гостин
А сигурно ли е тоа дека натпреварот со Металург ќе се игра во салата Борис Трајковски?
Инаку во овој натпревар јас сум за Вардар, па сеа нека победи подобриот :)
Да :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
100 ден е карта изгледа и картете ќе се продаваат на билетарницата во салата кале
и во југотон
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ајде сега победа за Вардар и да се обезбеди Лига на Шампиони за догодина.Металург се разочарани од дуелот со Амичитија и мора Вардар да го искористи тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom