Фан клуб - РК Вардар

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.115
Поени од реакции
2.016
Шо сте тивки бе шанкуриња баравте групи во ЛЕ еве ви ај да ве видиме сега како ќе се покажите во Европа :D
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
643
Поени од реакции
2.371
Шо сте тивки бе шанкуриња баравте групи во ЛЕ еве ви ај да ве видиме сега како ќе се покажите во Европа :D
А бе ние ќе се покажеме, колку толку јас мислам достојно, туку вие бе бричој едни, фатете ги тие од кај вас од управа како, да не се бламирате како лани. Тренер нов под идно, со стратегија за следни 3 години, со по две до три засилувања секоја година за да може данќ направите асален тим.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Шо сте тивки бе шанкуриња баравте групи во ЛЕ еве ви ај да ве видиме сега како ќе се покажите во Европа :D
Ти најде да кажеш, 14 ,/14 порази во ЛШ , во ЛЕ ќе игравме и вака и така сигурно нема повторно да ни се падне РНЛ,а вашата Вајлд карта е сепак поради успесите на Вардар.Ако веќе толку ти е криво што баравте Вајлд карта.За разлика од тебе мене ми е драго што ќе играте ЛШ а што ќе направите ќе видиме на крајот.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.115
Поени од реакции
2.016
Ти најде да кажеш, 14 ,/14 порази во ЛШ , во ЛЕ ќе игравме и вака и така сигурно нема повторно да ни се падне РНЛ,а вашата Вајлд карта е сепак поради успесите на Вардар.Ако веќе толку ти е криво што баравте Вајлд карта.За разлика од тебе мене ми е драго што ќе играте ЛШ а што ќе направите ќе видиме на крајот.
Kaj pisav deka ne mi e drago za vas odma sho skokas? Aj vrati pred nekoja nedela sho imam pisano tele edno glupo
A deka ke fatevte LE so momentalniot roster nemoj ne me raduj ziti se
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Ти најде да кажеш, 14 ,/14 порази во ЛШ , во ЛЕ ќе игравме и вака и така сигурно нема повторно да ни се падне РНЛ,а вашата Вајлд карта е сепак поради успесите на Вардар.Ако веќе толку ти е криво што баравте Вајлд карта.За разлика од тебе мене ми е драго што ќе играте ЛШ а што ќе направите ќе видиме на крајот.
Да дека имате многу јак тим па се освен РНЛ ќе го поминвте :)
Како и да е добро е за МАК ракометот директ во групи ама ако не се засилат како шо треба незнам шо барат.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Kaj pisav deka ne mi e drago za vas odma sho skokas? Aj vrati pred nekoja nedela sho imam pisano tele edno glupo
A deka ke fatevte LE so momentalniot roster nemoj ne me raduj ziti se
Одговор без навреди не може .Ашто се однесува до ростерот најпрво да го видите вашиот двор.Ако мислиш дека вашиот ростер е за ЛШ тогаш во ред.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.586
Поени од реакции
5.522
[
Кој си знае, си знае :D

Нека ни е честито директен пласман во групи на ЛЕ. Со оглед на амбициите, натпреварување по мерка. Сега мора да се засилуваме...
Ако немавме претставници во европа не губиме само ние, туку европскиот ракомет губи.
Шо Порто семкарите ќе прат појака атмосфера од Вардар и Пелистер ?
Ете го имаат Спортинг, доста им е еден претставник, не ни имаат некој значителен резултат направено во Лига на Шампиони реално за да бараат 2 екипи.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Португалците немаат значаен резултат ама овие 5 минути мора да ги искористиме како македонски ракомет. Мора да се соберат поени на конто на лигата за да дојдеме до момент кај што ова ќе се подразбира дека првите 2-3 играат Европа сигурно и уште 1 ако може валјд да брка за ЕХФ куп топ ќе е тоа.

ЕДИТ: Во темата за Алкалоид прочитав дека имаат шанса да играат Квалификации за ЕЛ, Охрид ЕХФ а Тиквеш вајлд карта за ЕХФ куп. Ако ова заврши вака, ова е преперфектно за нас. 3/5 екипи да имаат добар резултат ќе се соберат поени
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.112
Поени од реакции
5.845
Not bad, може да се покаже како паметен трансфер!

Не се сеќавам колку и дали воопшто играше на светското годинава, меѓутоа го гледав на европското 2024-та и имаше доста добар настап таму. Не памтам точно дали беше Шведска или Норвешка, знам само дека беше скандинавска репрезентација, али се сеќавам дека изгази.

Во секој случај трансфер кој дава многу поголема надеж него оној тунижанецон на десен бек.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom