Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.108
Поени од реакции
3.918

И сега кој Вазкес од Реал или подобро да остане Кастилехо.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.360
Поени од реакции
4.336
Maignan skoro i dogovoren e 15m transfer.

Neka faka patot dolaruma ke imaat edna dobra plata za igrac so ke pravi razlika na teren.


Sent from my iPhone using Tapatalk
што попрво официјализираат подобро за лиглето да фати патот..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.704
Поени од реакции
39.696
Товен на 28 години реши да оди во Мексико и да потпише 5 годишен договор.

Подобро никој да не донесат ако планираат да се распрашуваат за уште некој ваков кој не му се игра фудбал.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.108
Поени од реакции
3.918
Осеќам Кастилехо ќе експлодира следната сезона.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.108
Поени од реакции
3.918
И Пакета проработе и втората половина од сезоната игра фантастично за Лион а Милан не ги ни искористи парите што ги доби за него.
Ако останеше сигурно ќе беше подобра варијанта од Диаз.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.813
Поени од реакции
8.677
И Пакета проработе и втората половина од сезоната игра фантастично за Лион а Милан не ги ни искористи парите што ги доби за него.
Ако останеше сигурно ќе беше подобра варијанта од Диаз.
Замисли генерацијата 2003 - 2007 никогаш да не старееа и секогаш да беа во истата форма што ќе правеа денес.
Затоа баба ако имаше муда ќе ја викаа дедо.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.108
Поени од реакции
3.918
Ако успеат Влахович да го земат ќе завршат огромна работа,но ќе биде многу тешко Реал и Сити појавуваат интерес.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.704
Поени од реакции
39.696
Кој сака нека пројави интерес ако ги платат тие 60 мил за него што ги бараат.
Во Реал ќе пропадне како Јович. Не му треба таков чекор после една добра сезона.
Белоти да се прибере за помала сума, има и во него повеќе сезони играње.

Хакан, Тео, Ребич, Салемакерс уште еден жолт до суспензија, така да ништо чудно да добијат сите и тимот да биде уште толку ослабнат за следна со Торино.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
488
Поени од реакции
497
Со Брахим Диаз многу тешко денес........
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.704
Поени од реакции
39.696
На најважниот натпревар во сезоната ќе менува.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
612
Поени од реакции
269
I najgolemite optimisiti ne veruvat vo podeda deneska , ne pa Pioli , si igra i toj so sostavot
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.844
Поени од реакции
2.384
Pioli e klasicen moron. Nikako ne sme vo plus ako ostane. Mora po sekoja cena kloca dq jade makar toa znacelo nema ls.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.439
Поени од реакции
26.229
Да. Дека вообичаенот систем ни ги доби сите дербиња до сега и не сме во негавен биланс со ракометна гол разлика во дуелите со појаките екипи.
Најмалку важен е системот. Пристапот и карактерот добиваат дербиња. Ако е намерата згуснување на средината и спречување ситуации како на минатата утакмица, кога со по два прости паса Киеза се наоѓаше во изолација 1 на 1 со Тео, тогаш нека се проба ова.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.360
Поени од реакции
4.336
Pa isto pak kje go napagjaat Teo sigurno..koj ke mu pomaga? Leao e mrza i se vlece po teren, Ante znae da izigra dobro i vo odbrana.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom