Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.677
Поени од реакции
9.073
Животот иде понатаму, тоа е тоа... Јас уште ја чувам негледена опроштајната утакмица со Јута, јбг некад можеби и ќе ја гледам...


Инаку и мамлазов долу си лапна прстен... Ама си заслужи и си одработи. Настрана неколку мозочни прдешки кои можеа скапо да не коштаат (нема веќе никаква толеранција за груба игра), Хауард беше исклучително корисен играч за Лејкерс. Не би верувал лани дека ова ќе го кажам: Ама сакам да се врати на уште една сезона. :)


Автоматски споено мислење:

Тука (подолу) малку се лигави, ама у реду е - не се освојува титула секој ден... ;)

Автоматски споено мислење:

Дневна доза (more to come)... ;)


 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
31.526
Поени од реакции
75.046
Ванлок глеј ја бе со Јута утакмицата, ќе рипаш до таван. Само не го глеј завршниот говор, останатото ти е ок.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.397
Поени од реакции
20.529
Добробе фанови само јас ли пушти солзи кога ја дигаа титулата?:D:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.526
Поени од реакции
75.046
Има една изјава и за последниот напад на Г4 во Орландо, кога губеа 3 разлика и Фишер даде тројка за продолженија. Почнаа нели ЛАЛ напад од своја половина, сместа Коби беше удвоен кога ја прими топката, и на прес баш има кажано дека знаел што следува и самиот тој им кажал на тајм аут да бидат спремни на тоа сценарио. Тотален лудак, влезен и у глава на противничките играчи, тренери.... Нема да се роди веќе таков играч, нема шанса едноставно, тоа е пакет од талент, борбеност, пожртвуваност, упорност, се на куп собрано ставено на левел 10000000.
 
На врв Bottom