Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Појако ќе беше ако беа Бостон ама и Мајами е ОК. ЛАЛ дефинтивно ќе убедливи фаворити.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Breeej kakva gnoj utakmica igra Lebron.More sto utakmica kakva mizerna serija igra pu gnoj

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
Вогел е дефакто (а сега и дејуре) НАЈГЛУП човек на утакмицата.... ПАК истите глупости, шутираат тројки како швркнати, како да се Хјустон или нешто... Сполстра ги вози како што сака, ПАК Дејвис виси надвор, ПАК Дејвис шутира тројки, ПАК им ја елминираа играта на АД, алооо први слободни фрлања на АД крај на 3та четвртина???

Не играат контри, не трчаат во контранапад, скроз играат како што им свири Сполстра... Не е до Леброн бе друже, до ВОГЕЛ ИДИОТОТ е. Треба да играат многу повеќе со Хауард па и со МекЏи, Вогел игра со 7 луѓе, душа немаат више од умор, ги извадија од игра целосно.

Вака не само што веројатно ќе ја изгубат утакмицава, ќе го изгубат и финалето.
Автоматски споено мислење:

Ауууу....
Автоматски споено мислење:

Тоа е што е... Ај уште една утакмица сега, и да затвориме сезона. :D
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
Oва треба да го гледаме повеќе:



А не премногу од ова (може помалку ама да не се претерува):
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.503
Поени од реакции
16.162
Иначе нешто се замајав да гледам слободни агенти и некои опции за тимот. Би сакал да го земеме Бертанс, ликот е неверојатен тројкаш и сигурно би имало место во селери капот. Исто така и Ван Флит е слободен, ама нема шанси Торонто да не му понуди убав договор. Исто ок опција по мене е и Богдан Богдановиќ. Од крупните зверки тука се ДеРозан, Драгиќ, Хејворд и Галинари. Инаку и Дејвис има плејер опшн, ама мислам дека нема да ги напушти Лејкерси, до крајот на договорот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
Уф Бертанс ептен ги сакал да го земеме, совршен фит за „системов“ на Вогел. Ако сака Лејкерс да бидат тројкашки тим, барем нека донесат шутери... Се зезам, ќе се вклопи Бертанс во секаков систем, секогаш треба шутери.

Кој да има шанси да дојде од спомнатите, ќе биде за мид-терм исклучокот (4 милиони беше последно?).
Сите од набројаниве ќе гледаат да добијат, и ќе добијат, далеку подобри понуди. Освен ако се најде некој за една година, да почека да не се врзува сега со долгогодише договор пошто селари капот ќе биде осетно намален.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.503
Поени од реакции
16.162
По она што го гледам 7-8 милиона треба да е намален капот. Сеуште ја заебва работата платата на Луол Денг.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
:love:


По она што го гледам 7-8 милиона треба да е намален капот. Сеуште ја заебва работата платата на Луол Денг.
Купчак не е крив за ова, ова го направи Џими Бас, разгаленото синче (на 40-50 години) кое сакаше да си игра ГМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom