Фан Клуб: Шкупи

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Да да за во европа е далеку слога :) Второлигаш биле до чера како може во европа одма ?? Размисли малце.
зошто па да не може :) ..... сепак со овој буџет , и со деца од свој младински погон ова е сосема солидно за слога а и за трикратен шампион не ни е место во втора лига :). e сега ако рафет се уозбили малце и место на комар да фрла пари во фудбал друго ќе биде
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Само кажи кој ви ги освои тиа 3 титули? :) Денеска овој тим нема ни С од Слога Југомагнат што била...
Барем некогаш сме се радувале на вкупно 6 трофеи, 3 шампионски и 3 купа на Македонија, а која е твојата најголема радост, влез во прва лива??:smir:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
Барем некогаш сме се радувале на вкупно 6 трофеи, 3 шампионски и 3 купа на Македонија, а која е твојата најголема радост, влез во прва лива??:smir:
da se pocnale ovie da digat glava zs 16 godini bea vtoroligasi :)

POzz za vas braka vo cair se gleame na mecot Teteks Sloga da gi ebeme Vojpickite
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Барем некогаш сме се радувале на вкупно 6 трофеи, 3 шампионски и 3 купа на Македонија, а која е твојата најголема радост, влез во прва лива??:smir:
Играње во Прва Југословенска лига...за што многу од нашиве тимови сонувале.
 
Член од
31 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
nie ne vikam vazno e da se ucesvuva nie vikame vazno e da se pobeduva a nie 6 tituli imame. no ako tebe te raduva samo ucesvo ok uzivaj
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ако ја споредуваш југословенската лига со македонската...ти си феномен!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Играње во Прва Југословенска лига...за што многу од нашиве тимови сонувале.
Ова не е само твој проблем, туку на цела Македонија, добро бе до кога ќе биде важно учеството само, каде и да идеме на крајот се враќаме со истата фраза ВАЖНО Е УЧЕСТВОТО, ма немој!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
А кој рече дека е важно само учеството? Ти очигледно незнаеше, и ме праша кој бил најголемиот успех на Тетекс, влез во Прва лига? И ја ти одговорив дека сме играле и во Прва Југословенска лига, не реков ни дека е подобро од титула ни ништо! Не мешајте некој работе...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
А кој рече дека е важно само учеството? Ти очигледно незнаеше, и ме праша кој бил најголемиот успех на Тетекс, влез во Прва лига? И ја ти одговорив дека сме играле и во Прва Југословенска лига, не реков ни дека е подобро од титула ни ништо! Не мешајте некој работе...
Со тоа што го спомна како успех играњето во првата Југословенска лига кажа се!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па во тоа време било успех, како сега што е успех да играш во Лига на Шампиони.
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
sramota e be zasramete se znam deka ne gi sakate makedoncite ama imajte be barem nesto covecko vo sebe na coekon muja skrsivte nogata a vie aplauz davate kako ne vi e sram seljacista edni koj vi dade fudbal pa vie da igrate jas sve da mu e--m
 
Член од
31 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
ne ne sakam da padne nitu edna ot ovie ekipi posto mak fudbalot samo ova derbi go ima
 

Kajgana Shop

На врв Bottom