Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.132
Дај линк да видиме?!?
Нема линк има писмо од Коце Трајанов во наш фан клуб прочитај го моето мислење се е напишано..
a zasto vie ne se prefrluvate vo " Makedonski navijacki grupi" i da mirna temava, pa da mu ebam poveke od nas ja sledite Shkendija i fan clubot. Clenski da ne sakate? Slobodno.

Dragiot moderator koj edvaj ceka da brise nasi mislenja vo fan club Vardar, ovde go nema. On ne e masina ama na svojot fan club, duri i na onie roboti planirani za 2040 im bega so vestini.
Da off topic bese(ako veke ke se nadovrzis na mojot post) a ovie "tvoive" celo vreme so "on topici" teraat.
Bravo, da ke ti kazam, ama druze ne te biva, bar ne vo vakov "otvoren za site" "demokratski" forum.
Steta.

p.s do Acid ako slucajno me cita, baniraj gi site vardarci od nas fan club, isto i site nas od niven fan club, pa da vidime koj e kriv za dvojnoto zatvaranje na nasata tema.
Fala
Друже, сто пати сум апелирал и до тебе и до другар ти Гол кој сака правда(а прекршува закони у државава), апелирајте до Администраторите што не ви одговара од мене па слободно нека ме тргнат. Вие изгубивте знаме тука треба да се дискутира ова е ваш Фан Клуб, во Навивачки групи одкако ви беше затворена темата 40 страни за вас се дискутира, навредите се бришат кој доаѓаат само од вас, на провокациите не враќајте само пријавете ги, како Тони кој нонстоп праќа пријави и сите се бришени така да немаш право да збориш, едноставно нема што да се брише...
пс. Не ми враќај тука туку по пп за да не ја уништуваме темата со офф-топици.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нема линк има писмо од Коце Трајанов во наш фан клуб прочитај го моето мислење се е напишано..

Друже, сто пати сум апелирал и до тебе и до другар ти Гол кој сака правда(а прекршува закони у државава), апелирајте до Администраторите што не ви одговара од мене па слободно нека ме тргнат. Вие изгубивте знаме тука треба да се дискутира ова е ваш Фан Клуб, во Навивачки групи одкако ви беше затворена темата 40 страни за вас се дискутира, навредите се бришат кој доаѓаат само од вас, на провокациите не враќајте само пријавете ги, како Тони кој нонстоп праќа пријави и сите се бришени така да немаш право да збориш, едноставно нема што да се брише...
пс. Не ми враќај тука туку по пп за да не ја уништуваме темата со офф-топици.
За провокациите Ацид рече дека не треба да се пријават со тоа копчето за пријавување пошто тоа е само за навредливи постови.

Сега ќе треба ли провокациите да ги пријавиме на темата за провокации или како?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.132
За провокациите Ацид рече дека не треба да се пријават со тоа копчето за пријавување пошто тоа е само за навредливи постови.

Сега ќе треба ли провокациите да ги пријавиме на темата за провокации или како?
Па некој мене да ми пише Миравци наместо Вардар е провокација исто како и навреда кон мојот клуб, што автоматски е навреда. Јас ги модерирам овие теми за Македонско првенство и кај мене стигаат пријавите, слободно пријавувајте што ви душа сака т.е. што мислите дека ви смета....
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Убоо праша некој пред мене уште што ќе се измисли ??? Решете се и кажете официјално ?? Купен,украден,фрлен или копиран ??
Може сте го освежувале со бои за во сабота ништо чудно нели ???
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ВАРДАР – ШКЕНДИЈА

СКОПЈЕ, НАЦ.АРЕНА ФИЛИП ВТОРИ, 13:00

Главен судија Петковски Зоран – Велес

1 асистент Манасиев Горан – Велес

2 асистент Новачев Петар – Велес

4 судија Влахо Константин – Скопје

КОНТРОЛОР Сеља Илир – Струга

Е ова е веќе катастрофа!!
 
М

Мартин`

Гостин
ВАРДАР – ШКЕНДИЈА

СКОПЈЕ, НАЦ.АРЕНА ФИЛИП ВТОРИ, 13:00

Главен судија Петковски Зоран – Велес

1 асистент Манасиев Горан – Велес

2 асистент Новачев Петар – Велес

4 судија Влахо Константин – Скопје

КОНТРОЛОР Сеља Илир – Струга

Е ова е веќе катастрофа!!
Лајк, кој даде повеќе пари тој ќе победи на утакмицава со ваков Велешки тим судии :pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Лајк, кој даде повеќе пари тој ќе победи на утакмицава со ваков Велешки тим судии :pos:
не кажујте глупости ако се слаби судии нема на сите дерби мечеви да судат и на најтешките дуели минатата година Тетекс - Шкендија судеа и други потешки дуели..
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.132
Абе види вака кога знаеш што те чека(пораз) ќе бараш изговор кај судиите, оставете ги да судат после утакмицата ќе ги коментираме дали ве оштетиле вас или нас :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Зоран Петковски човекот кој на мечот Тетекс - Шкендија првин досуди сомнителен пенал за Тетекс,после свирна за пенал на Шкендија но за неколку секунди ја смени одлуката и каша дека тоа било корнер за Шкендија.

Penalti.jpeg

Ете и на сликата се гледа дека 3 играчи на Тетекс трчаат да протестираат за одлуката...а судијата веднаш ја смени одлуката!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
.
За во Белград,Балистите максимално се подготвуваа но дојде забраната така да не можевме да гостуваме.
Сега сфаќаш зошто Комити не гостувале во Тетово против Шкендија ? Аааа значи треба на своја кожа да се осети, за да се сфати. ;)
Ај можеби и целосно ќе сфатиш сега нареден викенд, кога ќе дремеш пред патарина, а ние ако сме како вас нели малоумни да ви викаме Е пички бе кај сте ве нема зошто не дојдовте во Скопје, немате муда. А недоаѓањето ќе се должи всушност на друга причина, исто како и за нас во Тетово, но сепак нели, ајде ќе се правиме како да нема забрани од управи и кордон специјалци пред патарини.

Така ли е младичу? :)
Нема одговор на ова ?! Нормално дека нема, затоа што вистината е пишана со факти и аргументи.
Утре откако ќе нема да ве пуштат, ние треба да почнеме да викаме „пички немавте муда да дојдете“ како вие што викавте за нас откако во Тетово против Шкендија секогаш ни беше забрането и од МВР и од ФФМ и од вашата управа !
Сега ќе видите како е !!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нема одговор на ова ?! Нормално дека нема, затоа што вистината е пишана со факти и аргументи.
Утре откако ќе нема да ве пуштат, ние треба да почнеме да викаме „пички немавте муда да дојдете“ како вие што викавте за нас откако во Тетово против Шкендија секогаш ни беше забрането и од МВР и од ФФМ и од вашата управа !
Сега ќе видите како е !!!
Хах само последната сезона изгледа не беше дозволено,во другите сезони вие не ни најавувавте дека ќе дојдете.
Ние ви гостувавме уште еднаш во 2006-2007 не ми текнува баш најдобро вие пак не дојдовте тогаш.А тогаш Лавовите на МЃП гостуваа во Тетово кај нас.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.132
Хах само последната сезона изгледа не беше дозволено,во другите сезони вие не ни најавувавте дека ќе дојдете.
Ние ви гостувавме уште еднаш во 2006-2007 не ми текнува баш најдобро вие пак не дојдовте тогаш.А тогаш Лавовите на МЃП гостуваа во Тетово кај нас.
Лажи лажи лажи ме, ти то лажеш најбоље....
Претходната сезона (2007-2008)имаше бојкот ако не знаеш цела година траеше, пред тоа Комити беа по 50-100 души од јасни причини...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom