Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
posle takva atmosfera,ne znam kako seuste ima nekoj da ni soli pamet .Ama sega i officialno neka mi go ispopusat site koi pukaat od maka

Cestito titula neka ni e braka,100/100 za atmosferata . Ednostavno ni nema ramen :aplauz:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што и да се каже ќе биде малку...таква атмосфера ретко кој може да создаде овде!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.815
Поени од реакции
72.146
Убаво осмислено, убави кореографии, огромен број на гледачи, голема баклијада, дефинитвно атмосфера како штѕо може да се посака. Браво :)
Чекам да видам во какво светло ќе бидете идна година :)
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Убаво осмислено, убави кореографии, огромен број на гледачи, голема баклијада, дефинитвно атмосфера како штѕо може да се посака. Браво :)
Чекам да видам во какво светло ќе бидете идна година :)
Brate bidi siguren deka ne ke bideme uste podobri.Konecno sve ide na najdobar red so grupata.Sami se finansirame i gi imame site uslovi .Novata era pocnuva od utakmicite vo kvalifikacite za Liga na Sampioni.Veke od slednata nedela ke pocneme so pripremite za prvite dve utakmici.99.9 % sigurno se ide i na gostuvanjeto...

P.S.Ke go predstavime Makedonija na najdobar mozen nacin za toa bidete sigurni

Pozdrav...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Не го сфаќајте како провокација, само да прашам. Сами се финансирате?? Озбилен си со ова што го кажа?? :)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Aj so sreca neka nie Titulavaaaaaaaaaaaaaaaaaa:p
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Оваа сезона не добивме ниту еден денар од раководството на клубот.Сами се снајдовме,а за фештата донираа и фирмите од Тетово.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Ваш член, колега од факултет, ми кажа дека управата ви има дадено паре а исто и Тачи. Ако ме лже он мене, и ја овде тресем глупости...друго незнам што да кажем. Иначе гледано од страна, тешко е да се собера толку финансие од самите членоој, имавте многу бакље, неколку кореографие...за тоа требаа паре.

п.с зборим за оваја утакмица, за другите можете и самите да се финансирате, ама за последнава за све тоа што имавте треба многу паре, факт.
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
^ Не го сфаќајте како провокација, само да прашам. Сами се финансирате?? Озбилен си со ова што го кажа?? :)
Uzivaj ne e provokacia..normalno si postavil prasanje i mene mi ostanuva da ti odgovoram :D

Za proslavuvanjeto site clenovi dava pari koj kolku mozese i iskreno na kraj sumata bese golema..ali zatoa sto bese proslavuvanjeto na sampionskata titula i nekoi firni dava pari.Ali vo idnina sami ke se finansirame.

Pozdrav...
--- надополнето: May 30, 2011 9:51 PM ---
^ Ваш член, колега од факултет, ми кажа дека управата ви има дадено паре а исто и Тачи. Ако ме лже он мене, и ја овде тресем глупости...друго незнам што да кажем. Иначе гледано од страна, тешко е да се собера толку финансие од самите членоој, имавте многу бакље, неколку кореографие...за тоа требаа паре.

п.с зборим за оваја утакмица, за другите можете и самите да се финансирате, ама за последнава за све тоа што имавте треба многу паре, факт.

brate ima i clenovi sto dale po 100 evra...P.s Jas dadov 2000 den i na drugi nacini pomognav veruvaj mi deka poveke sami se finansiravme
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Не знам кој ти кажал дека управата ни дала средства,а тоа дека Тачи дал паре е голема глупост,некој исто вика дека Ахмети ни дал пари но ние знаеме како стигнавме до парите.

Реков благодарение на самите членови кои придонесивме,па после сите фирми од најмалите до тие најголемите донираа.Исто така добривме пари и од бизнисмени.

Освен кореографиите и бакљите имавме и неколку нови транспаренти,нови маици и нови шалови само за тие кои се залагаа најмногу.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Не е ништо страшно и да ви има управата дадено паре за прославата. И Брацо лани нас за неколку утакмице ни пушти некој денар, ипак јебига без поддршка од навиачките групе не е исто.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Не викам дека е страшно туку викам жално е што не ни дадоа пари.Сепак соработувавме со нив па тие го организираа концертот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom