Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee so sum propustil da ti ebam obvrskite da ti ebam.Bravo Bravo i za igracite i za site sto gi precekale vo Tetovo.Ete vaka sakam da ve vidam,aktivni ,da stane delirium sekoj pat koa Shkendija ke igra i ke redi uspesi BRAVO SHKENDI...BALLISTET FOREVER
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Се на свое место! (освен ние:kesa:)
Честитам за заслуженото прво место и со срека во Прва лига!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Дечки, ајде оладете со провокации и закани, да не почнуваме со банови. Продолжете со нормална дискусија.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Честито влез во прва лига и од мене:smir:
И едвај чекам на есен да се игра дербито:vozbud: и Ballisti прееска пиша дека Балисти ќе биле 2000,а Војводи ќе биле 200,значи вие нема шансе толку да бидете од проста причина што делот кај што седат Балисти собира 800 души(од влез до влез)нормално на исти дел само на југ седат Војводи и би требало да бидеме стандарт околу 500(некој што се разбира математика би требало ова да го свати)и не сакам да провоцирам со ова само ми остана од прееска што прочитав,ама го избришаја постот и неможев директно да реплицирам...поззз
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Честито влез во прва лига и од мене:smir:
И едвај чекам на есен да се игра дербито:vozbud: и Ballisti прееска пиша дека Балисти ќе биле 2000,а Војводи ќе биле 200,значи вие нема шансе толку да бидете од проста причина што делот кај што седат Балисти собира 800 души(од влез до влез)нормално на исти дел само на југ седат Војводи и би требало да бидеме стандарт околу 500(некој што се разбира математика би требало ова да го свати)и не сакам да провоцирам со ова само ми остана од прееска што прочитав,ама го избришаја постот и неможев директно да реплицирам...поззз

Fala za cetitkite :smir:

I toj aksejl4vojvodipisuvase deka ke vidimo koj ke bide pojce se znae koj ima pojce navivaci mislim Ultras nie sme pojce od vas ne provociram ako vlezame u drugata tribina "severna" ta tribnia primi 2.000 :smir: Pa pak ke vidime koj kolku navivaci ke ima cao :)


Ка да сте влегле у ЛШ па олку да славите, а не у прва Македонска лига(јакава лига:tapp:) ај вие си знаете. Честитки... па се гледамо наредна година:salut:

Da ne te boli K..... kade vlegavmo vie ne slavevte??? aj ke se gledame !!!! ;)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
I toj aksejl4vojvodipisuvase deka ke vidimo koj ke bide pojce se znae koj ima pojce navivaci mislim Ultras nie sme pojce od vas ne provociram ako vlezame u drugata tribina "severna" ta tribnia primi 2.000 :smir: Pa pak ke vidime koj kolku navivaci ke ima cao :)
хехе ок:) ќе биде јакото само да не биде одма ка ќе почне сезонава свите по одмори ова она
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
stvarno so mnogu euforija go cekame natprevarot se ceka poveke od 5.000 navivaci da bidat prisutni vo sreda i da slavime site zaedno !


p.s utre pristignuva od Avstrija nashiot Heroj (presedatelot na Shkendija Martin )
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мартин ветил дека за прва лига ќе се донесат квалитетни засилувања.

Досега ги исполнил ветувањата така да очекуваме и сега да ги исполни.

Од сигурни извори дознавам дека тој лично е многу задоволен,и да потенцирам дека кога тој дојде на чело на клубот имаше план дека за 4 години да се влезе во прва лига,а ова над очекувањата бидејќи во вотората година влегуваме.

Планот со нашиот клуб му е долгорочен има договор дека за 15 години ќе го финансира клубот,а ако сака порано да си замине мора да плати висока оштета.

Задоволен е од спортскиот дух кој владее во градот меѓу навивачите и симпатизерите на Шкендија кои со голем фанатизам го следат нивниот омилен клуб.

Затоа во среда Балистите и симпатизерите на Шкендија ќе се обидат на најдобар можен начин да им честитаат на играчите и на раководството за супер завршената работа.

Имавме прекрасна сезона,бевме казнети го изгубивме лидерската позиција која ја држевме цела сезона,но само за 2 меча повторно се вративме таму каде што заслужуваме.
Сите знаат за големината и значењето на Шкендија за албанците не само во Македонија туку во сите простории на Балканот и Европа каде што има албанци.
И покрај Ренова(селската екипа) и покрај Дрита(селска екипа) Шкендија останува таа која ги влече љубителите на фудбалот во Тетово(зборувам за албанците).

Кога Шкендија е силна се гледа дека и во градот има повеќе живост,сите зборуваат за тоа....но и кога Шкендија е во криза во градот преовладува жалост и никој не е задоволен освен платениците и работниците на Ренова :)

Колку и да сакаме да негираме не можеме бидејќи Шкендија има големо значење и за Македонскиот фудбал,кога Шкендиај е во 1 лига тогаш има голем ривалитет помеѓу многу екипи,а сезоната што доаѓа ќе биде една од најдобрите бидејќи Шкендија и Тетекс за првпат во една сезона ќе играат заедно во 1 лига, а ако се додаде и Ренова значи во Тетово ќе гори од сите страни :)
Потоа следуваат дерби мечевите со Вардар па и со Пелистер.
Сите знаат дека Шкендија е таа која го подобрува просекот на гледачите во мак.лига.

Друго не знам што да кажам освен да чекаме на 19-ти Мај да прославиме па потоа малце заслужен одмор за играчите и потоа подготовките за Првата Лига.

RROFTË SHKËNDIJA...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
pred 2 dena presedatelot na Shkendija bese vo Restorant Kurtishi i bev svedok da vidim da negocira so 2 Srbski Menaxheri da zema kvalitetni igraci od Srbija
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
pred 2 dena presedatelot na Shkendija bese vo Restorant Kurtishi i bev svedok da vidim da negocira so 2 Srbski Menaxheri da zema kvalitetni igraci od Srbija
Ај да откријам една мала тајна...

Се вели дека еден играч од Партизан ќе дојде кај нас,но останува времето да покаже!
 
B

Beck's

Гостин
oooo masala masala:) ubavi vesti Toni,ajde pa da se realiziraat ovie vetuvanja,i naredna sezona da atakuvame kon vrvot na tabelata i kupot isto:)
RROFT SHKENDIJA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom