Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Џо Кол за 1-0. Многу ми е спор нетов не гледам и не го видов голот ама изгледа бил убав гол.:vozbud::vozbud:

Едит: ХеХе изгледа напаџаат Челзи
Имаше и пречка удри Анелка и што ли уште не

видете шо напишале на еуроспорт


Last season this fixture at Stamford Bridge ended 4-4. There could be eight goals again today, but it would be a surprise if Villa got any of them.:pos2:
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
За без Карваљо Есиоен и Дрогба Челзи играат супер. Замислете што ќе биде кога ќе се вратат:vozbud::vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Супер игра на полувреме,се гледа дека Анелка е во форма...Сеа уште некое голче да им шибнеме треба и да се чадат..Може некој да ми даде стримче сега дека ова моево ептен сецка...!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ди Мариа, едно младо 15 години, не е ни во резерви ни во втор тим, ама гледав натпревари со него со 3 години повозрасни кај што игра, ѕверче. :)

Иначе, уште два да им дајме во второво полувреме и таман ќе е. :)

Џо Кол само шо се врати, не е ни доопоравен и даде гол. Анелка се снаоѓа сам исто како и пред да се повреди Дрогба, реков дека не се секирам многу додека е фит Николас. :)
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
ААААААААА
Џо Кол пак се повреди:nesvest::nesvest:

Едит: Се врати на теренот ама неќе да е 100% добар.
Патем влезе и Ди Санто
 
В

Вори

Гостин
Наместо кого влезе Ди Санто?И ве молам да ми дадете стрим да гледам мојов катастрофа е!!
 
F

fantomX

Гостин
До 70-та минута имаме 20 удари на голо, од кои 6-7 во второво полувреме шо го гледам беа доста опасни. И уште многу други опасни акции. Феноменално издание!!!
И во иднина можиме сериозно да сметаме на Франко Ди Санто. :tv:

Астон Вила имаше само една шанса досега, и то по недоразбирање на Тери и Чех. Микел повторно сосема добар.

Еве за кој шо не гледа: http://www.ustream.tv/videoplayerpopup/channel/310753
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom