Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Шева мислам дека сеуште може да блесне во стариот сјај, ако му се укаже доволно шанса.
 
В

Вори

Гостин
Може,ама од Сколари не верувам дека ке добие шанса!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сколари ќе форсира да се продаваат Лампард, Шевченко, Дрогба... а да се носат бразилци, шпанци, португалци: Кака (нема шанси), Деко, Мутињо, Вилја...
 
В

Вори

Гостин
Кака не ни треба,а овие што ги наброја се супер.Ама да не замине Лампи и ке правиме РШУМ!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Лампи ќе остане веројатно по ургенција на Кларк. Да не беше Стив Лампард одма ќе летнеше.
 
В

Вори

Гостин
Зошто,Кларк е добар со Лампард или...Ај објасними !!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кога Роман сакаше на Тери, Лампард, Есиен, Дрогба, и сите други приврзаници на Мурињо да им даде карта во еден правец, Кларк ја смири ситуацијата. Кога Тен Кате влезе во конфликт со Тери и Лампард, Кларк застана во нивна одбрана... Во превод, Кларк е во одбрана на играчите и само за него иам сто посто сигурност дека го сака најдоброто за тимот.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да. Имаш некој проблем со то? :tapp:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сите големи клубови го бараат Виља така да не би се залетувал многу...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Да. Имаш некој проблем со то? :tapp:
Потпиша се е готово дека е во Челзи?
-Брат немам против , ова се радувам ја .. конечно ке блесне давид виља не само во Европското првенство туку и во неговата кариера
СО СРЕКА.:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Далеку е од потпис, ама се почести се гласините, а и цената што ја нуди Челзи за него, е реално најголема од сите понудени, па ако оди некаде летово, оди во Челзи.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Ajde ajde daj boze da e taka,maliot mnogu mi se sviga kako igra ZVER e...Kolku ke bidam samo radosen da dojde lelele...Ajde Abramovic nemoj da me razocaras..
 
F

fantomX

Гостин
Кога Роман сакаше на Тери, Лампард, Есиен, Дрогба, и сите други приврзаници на Мурињо да им даде карта во еден правец, Кларк ја смири ситуацијата. Кога Тен Кате влезе во конфликт со Тери и Лампард, Кларк застана во нивна одбрана... Во превод, Кларк е во одбрана на играчите и само за него иам сто посто сигурност дека го сака најдоброто за тимот.
И да дополнам, Аврам и Тен Кате заминаа. Кој остана? Стив Кларк.

Сите големи клубови го бараат Виља така да не би се залетувал многу...
А кој е спремен да понуди најмногу? Особено шо главнио напаѓач е пред заминување?:pipi:


И конечно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Моменто шо го чекав!!!!!!!!!!!!! Капитано, пиши ново име на листата!!!!
Да живее Португалија, да живее Сколари, да живееат „медиумите“, да живее Тери Венаблс, да живее The Sun!!!!!!!!!!!!!!!!:vozbud:

Forget Real - Phil can nab Ronaldo!!!!!!!!
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article1290219.ece

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Реков од толку занесување на „медиумите“ за парите на Абрамович че дојди и до ова...:tapp:

Кога сме кај Кларк, тој очекува да разговара со Сколари дали ќе остане и негов помошник.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1026203/Clarke-set-crunch-Chelsea-talks-future-Scolari.html

Челзи се надева дека назначувањето на менџер ќе доводе до брзо завршување на преговорите со Лампард и потпишување на нов договор.
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1026184/Chelsea-hope-Scolari-factor-sway-Lampard-contract-talks--Mourinho-waits-pounce.html
Епа чорба!!! :)

Епа пак чорба!!! :):):)
Portugal star Deco has denied rumours he has finalised a move to Chelsea.
http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_3687879,00.html
Авиониве на Сан се некако ги снемува...:)

Значи, Лампард останува!!!!!!!!!!!!!:):):):):)

Инаку Валенсија не го давала Виља, ама комбинација на огромни понуди + желба на ВИља за заминување, друга песна че се пеј...
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
shortlist:
Виља, Ето, Торес, Бербaтов, Роналдињо, Кака, Агуеро, Кварезма, Рибери, Бентли, Балотели, Ван дер Варт, Деко, Мутињо, Велосо, Кигарини...толку ми текнуваат.
...и КРИСТИЈАНО РОНАЛДО :helou:

Според моја проценка, до сега ќе требаат 450 милиони фунти, ама не требаат сите овие, така да и 107 милони ќе свршат работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom