Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Нема да биде интересно, за мене веќе ова не е дерби, сигурно Челзи тепа. :) Се освен ваша победа е неуспех. Нема што да се лутат фановите на Ливерпул, во овој момент, така е, според мене.
Поздрав!
Во англиски фудбал, особено во вакви дерби натпревари, никогаш не го употребувј зборот сигурно. :wink:
Можи да биди контрапродуктивно.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Во Англија, НИШТО не е сигурно, не само на дербија. На пример, што би го играл следниот натпревар меѓу Манчестер Јунајтед и Вест Хем?:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ја сакам да кажам ако се биде во најдобар ред, Челзи ќе победи! Пошто во вакви дуели двата тима се мотивирани. А во такви дуели со слаби екипи, нема мотивација, не им се игра толку и се кикснува. :)

Иначе би го играл 1-1. Еднаш мора да падне и Вест Хем против нас. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Абе Вест Хем ви го земаат скалпот три утакмици со ред, не знам јас... :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Знам Фантом. :(
Кога Рео-Кокер го заби за 1:0 на Аптон Парк, после во последното коло 0:1 на Олд Трафорд со голот на Тевез, оваа сезона пак го кркавме на Аптон Парк 2:1. Ама на Олд Трафорд поразот беше во последното коло, мислам дека сепак можевме да извлечеме подобар резултат, ама игравме без везе. :)

Него концентрирај се на Челзи-Ливерпул, немој сега за Вест Хем. : )
Абе ќе тепате, АКО ИГРАТЕ КАКО ШТО ЗНАЕТЕ И КАКО ШТО ТРЕБА. :)
 
F

fantomX

Гостин
Изгледа Лампард ќе почне денеска против Ливерпул, а Џон Оби се враќа по купот на нациите. Рикардо Карваљо ја одработи суспензијата. Џон Тери и Шевченко пополека се враќаат на тренинзите, а со полн интензитет тренира и новото засилување, Ивановиќ. По вчерашниот дуел, Есиен и Дрогба се враќаат денеска.
Ќе биди весело до крајо на сезонава!
 
F

fantomX

Гостин
Френк е 100% стартер!

1 Petr Cech
35 Juliano Belletti
33 Alex
6 Ricardo Carvalho
3 Ashley Cole
13 Michael Ballack
4 Claude Makelele
8 Frank Lampard (c)
24 Shaun Wright-Phillips
39 Nicolas Anelka
10 Joe Cole


Subs: 23 Carlo Cudicini, 24 Tal Ben-Haim, 12 John Mikel Obi, 15 Florent Malouda, 14 Claudio Pizarro.


Liverpool are expected to line up in a 4-4-2 formation as follows:
Reina; Riise, Carragher, Skrtel, Finnan; Gerrard (c), Mascherano, Lucas, Babel; Crouch, Kuyt.
Subs: Itandje, San Jose, Pennant, Benayoun, Kewell.

The referee is Mike Riley.


За Челзи очекван состав, мада страв ми е од Ешли Кол. Подолго рвеме не играше, а против Портсмут не се покажа баш најдобро. За Ливерпул играл и Шкртел. Ха, ха...

Пред малку Сити го победија Јунајтед и прекинаа една традиција стара 35 години, да немаат победа на Олд Трафорд. Се надевам дека за разлика од нив, нашата традиција на непобедливост на Стемфорд ќе продолжи!:chelsea 2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ни треба нов десен бек. :(
Ми се враќа ручекот в уста кога треба да стопира акција Белети или Фереира.
 
F

fantomX

Гостин
ЗА десен бек одамна треба нов, само не му дадоа пари на Мурињо за Алвес од Севиља, па дојде Белети.
Но, сепак ако гледаш поубо, Белети е злато во споредба со Ферериа.:)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Ах, нерешено ...

Верувам дека не сте задоволни, како и ние што не сме. Ама тоа е. :)

Бај д веј, џабе се молевте толку да се врати Лампард. И он и Балак во средина - не иде тоа.

И така ... Следен пат, повеќе среќа, како за вас така и за нас. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Некако со сила ја туркаа топката, не им се сакаше многу гол. :(
Реален резултат излезе според играта.
 
F

fantomX

Гостин
Поголема мизерија од натпревар не можеше. Почнувам да мислам оти Аврам не знае да излези на крај со големите клубови во дерби натпревари, шо е многу лошо за во ЛШ. Се надеам дека грешам.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Другар, знаеш дека титули се земаат против мали тимови, а не против големи. ;)

Да не те учам тоа, учено дете си. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom