Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
I denes ako ne pobedime definitivno ke treba da se menuvat mnogu mnogu raboti vo timot..a pak ako gi pobedime i dvete izostanani natbrevari imame golemi sansi za titulata vo Premier...so sreka Chelsea :toe:
 
F

fantomX

Гостин
Уште вечер ако не тепаме против овие левиве Дерби, одам со првио авион за Лондон, и Аврам на бесилка!:toe:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Уште вечер ако не тепаме против овие левиве Дерби, одам со првио авион за Лондон, и Аврам на бесилка!:toe:
Abe ke tepate vecerva 3:0

1:0 vodite lampard strelec na golot od penal
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Хохохо, петарда. 5:0 во моментов, а има уште 20 минути уште некој да шибнете. Хеттрик на Френк, браво за него.

Честито победа.

Едит: Уште еден за Френк, 6:0. И Дерби даде гол, не ми се верува, 6:1.
Туу, да сум знаел 7+ да сум уплател..
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Брееееј 4 гола Лампард. Браво браво.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се чув со Лампард сеа, имате поздрав сите, и ова им бил последен кондиционен тренинг, го испуштиле тој во вторникот па да надокнадат.:)
 
F

fantomX

Гостин
Вчера беше супер, ама многу нестабилно, или поточно, непостојано играме... То ме плаши.
Изгубивме во финалето од Тотенхем, па Вестхем и Олимпијакос ги торпедиравме, 4-0 и 3-0, па изгубивме од Барнсли, па вчера 6-1 со Дерби.
Сега имаме три не така лесни натпревари, в сабота со Сандрленд на гости, в среда со Тотенхем исто така на гости, и другата недела со Арсенал дома. В сабота би требало да тепаме, ама со Тотенхем во гости е лошо, а и со Арсенал можи да биди заебано, без разлика шо играме дома. Ја нема сигурноста ко порано, па можи да очекуваме и прв пораз дома по цели 4 години (за жал).
Времето е пред нас, ќе видиме...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Со Арсенал не губиме, то да си сигурен. :)
 
F

fantomX

Гостин
Абе, да ги тепаме треба не да губиме:)
Ама не знам шо да очекувам од Аврам појче...
 
F

fantomX

Гостин
Фенер - Челзи!
За противнико не можам да се жалам, ни да се радувам. 1/4 финале, нокаут рунда, ништо не се знае.
Ама убо е шо реваншо го играме дома.

А во евентуалното полуфинале играме со победнико од Арсенал - Ливерпул. И пак реваншот би го играле дома! Јес!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom