Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Ај честито нов тренер:)
 
F

fantomX

Гостин
Фала :)
Инаку, Дрогба ми беше еден од омилените фудбалери. Ама од ко почна да јади многу гомна, почнав да го замразувам. Така да сеа, ако му треба на Скораи нека остани, ама нема да го почитувам и сакам ко порано.

Карваљо за третмано на Грант...
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1026564/Carvalho-slams-treatment-Grant--casting-doubt-Chelsea-future.html
Не разбирам шо мисли батево... Не дека греши баш, ама не знам шо коментира сеа...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Постои опција Дрогба + кеш = Роналдињо + Деко. Секако, според гол.ком. Иако би ми било мило да се исполни.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Игра со двајца CAM во Челзи ми изгледа интересна, ништо друго. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А Челзи да се заинтересират за Вилја појќе не ќе е најарно?
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
aбе кој е тој бен арфа? и шо ке ни е, и да го земат, кога на нас ни треба докажан играч!!
 
В

Вори

Гостин
Хатем Бен Арфа е играч на Лион,и е еден од најталентираните млади играчи во Европа.А Виља мислам дека ке оди во Ливерпул,заради Торес.!!!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
ако ви дојде Бен Арфа тоа значи крај спроед мене за Малуда зашто Бен Арфа е поексплозивен од Малуда,подобар шутер,брз,дриблер.само дали е шпекулација или не ќе видиме понатака
 
F

fantomX

Гостин
Бен Арфа?:raz:
Едно време убо заигра во Лион, ама пролетва цело време ја грееше клупата. Арно да се земи, ама Лион че претера со цената.
И дами е жив и здрав Чех, таман сеа си отпадна Чешка и Чех че си оди на одмор порано...:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Добро е и со Малуда, Бен Арфа е џабе трошење време и пари. ВИЛЈА!
 
В

Вори

Гостин
Да ви кажам најискрено,многу тешко ми падна кога ја заеба Чеџ,против Турците.Имаше тешки повреди,изгуби во финалето на ЛШ,и сега е кривец за отпаѓањето на Чешка.Тоа е голем психолошки товар,но се надевам дека нема да се одрази на неговата форма.Чеџ најдобар си.А иначе за Виља,ептен сакам да дојде,ке се уклопи и ќе биде ЗВЕР!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
a па ја чех ке го праам најдобар голман на европското првенството!! ц ц ц!!
добро е шо не сум гледала, ама видов дека до 75 беше 2-0 за чешка и си викам ек тепат. и само шо со дојдов од град и читам тренерот на турција пресрекен од победата.ауууу!! тепале 3-2.
стварно не очекував дека ваков врвен голман ке прими 6 гола! мн. ми е криво, али тоа е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom