Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Ако дојде Сколари,Карваљо ке остане,ако читате вие на гол.ком,убава ви е работата,иначе не верувам дека Алекс ке го замени достојно Рики!!!
ај не заебавај? 2 третини од сезоната игра алекс, па не можел да го замени.
 
В

Вори

Гостин
Ама,Карваљо и Тери беа незаменливи во последниве 3 сезони да знаес,сите трофеи Челзи што ги освои беа највеќе по нивна заслуга,а и Алекс не е доволно брз за да го замени Карваљо,затоа....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Даворе, ЕПТЕН слабо пратиш фудбал. Прво Зико слаб стратег го напрај, а сеа Алекс не можел да го замени Карваљо. Алекс е и брз, и покретен, и добро игра до глава, а да не прам за слободни удари муабет.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Карваљо е не заменлив во одбраната... Тој е еден од нај добрите дефанзивци во светов моментално... И не знам дали Алекс е достојна замена за Карваљо...:raz:
 
F

fantomX

Гостин
Аеее, тупење.....
Карваљо е битен за одбраната колку и Дрогба во нападо. А ко шо видовме зимото, и без Дрогба дававме голој и победувавме. Исто и со Карваљо. Алекс ем е помлад, ем е одличен стопер, ем има одличен шут.
Ако му се заминува (па че речам, ко Дрогба) нека си оди...
 
В

Вори

Гостин
Даворе, ЕПТЕН слабо пратиш фудбал. Прво Зико слаб стратег го напрај, а сеа Алекс не можел да го замени Карваљо. Алекс е и брз, и покретен, и добро игра до глава, а да не прам за слободни удари муабет.
Можеби јас грешам во врска со Карваљо,но јас ако не пратам фудбал не знам само кој,а ако дојде Зико ке прајме муабет дали Челзи ке има успеси или не...
БТВ,Фантом ОХ,за Манчестер си,дека глеам имаш аватар од Видиќ,и потпис од Роналдо?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дај Боже да дојт Зико. Ти кажав за успесите, па ти сам види си.
 
В

Вори

Гостин
По зборувањево мислам дека навијаш за Челзи,ама ме чуди зошто имаш аватар и потпис од Јунајтед?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се кладев со едни членови на форумов и изгубив, па морам да ги носам. Иначе прашај го fantomX колкав навивач на Челзи сум. ;)
 
В

Вори

Гостин
Се кладев со едни членови на форумов и изгубив, па морам да ги носам. Иначе прашај го fantomX колкав навивач на Челзи сум. ;)
Па тоа ја не го успорувам,туку реков дека и ја сум голем навијач на Челзи и пратам фудбал,ме разбираш?Иначе кладба си е кладба!!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Се кладев со едни членови на форумов и изгубив, па морам да ги носам. Иначе прашај го fantomX колкав навивач на Челзи сум. ;)
Do koga treba da ti stojat ovie majmunive,bolat oci od niv..
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Ама,Карваљо и Тери беа незаменливи во последниве 3 сезони да знаес,сите трофеи Челзи што ги освои беа највеќе по нивна заслуга,а и Алекс не е доволно брз за да го замени Карваљо,затоа....
Aleks e dostojna zamena za Karvaljo duri i podobra...So ti e Aleks e zveriste on ne pravi takvi kiksevi kako Karvaljo sezonava..Neka si odi slobodno zaedno za raka so drogba i vo inter neka si odat...
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Aleks e dostojna zamena za Karvaljo duri i podobra...So ti e Aleks e zveriste on ne pravi takvi kiksevi kako Karvaljo sezonava..Neka si odi slobodno zaedno za raka so drogba i vo inter neka si odat...

Ости го Дрогба бе, он ќе е главен во УЕФА купо заедно со Милан:pos2::pos2:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
абе на тој комјунити (така нешто) не играат првите 2 шо се на табелата?
Да прашам само нешто, ако се случи една иста екипа да ги освоила и Премиер и ФА, тогаш играат таа што освоила Премиер и Карлинг Куп?
Ги читав порано правилата ама ги имам заборавено :nesum:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Да прашам само нешто, ако се случи една иста екипа да ги освоила и Премиер и ФА, тогаш играат таа што освоила Премиер и Карлинг Куп?
Ги читав порано правилата ама ги имам заборавено :nesum:

Не,не. Тогаш би играле екипата што освоила Премиер лига и екипата што изгубила во финале на ФА куп.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom