Фан Клуб: Фиорентина

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
jovetic ne igra vecer, GILA osamen vo napadot, aiiiiiiiii barem ke si se smeeme, kolku ke se grci sam so sebe, nema tolka da dopre.. moze po greska da go udri topkata i da dade gol, ama toa e kao da najdes igla vo seno
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
сосема заслужен бод.
милан имаше чист поништен гол, и колку сакаат нека скокаат овие миланезиве, имаа цело второ во кое фиорентина достоинствено изигра.
влегувањето на карџа и играњето на нaсташич ја направија целата разлика. не сакам повеќе да ги видам мунари и натали во почетен состав.
особено нaсташич како му ја собра на пато при крај со клизачи браво. има самодоверба, има техника нека работи дет'то и така понатака.
лазари се виде дека не може во таа улога и во двете полувремиња го немаше, се надевам јоветич ќе се врати веднаш.
лошо прво, али борбено второ, само така.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Xak

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ima promena se gleda.Rosi promenil nesto,rano e od edna utakmica da se kaze ali mislam deka ke vlijae na igracite i nivnata igra.Za Nastasic nemam zborovi,deteto go drzeze Ibra 90 min i toa dobro go zatvarase.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Zver e nastasic, ali utakmicava bese na Boruc, bar spored mene. inace Nastasic i Camporese ke gazat za nekoja godina, ako ne i sega ;)

Mora Gilardino da se zameni ne ja biva vaka veke, nakaj 60 i 5; 6 minuta imase eddna situacija kaj so ja ostae topkata kao ke izleze a silva ja stigna, e takvi momenti me nerviraat i igraci koi ne sakaat da dadat maksimum mora da si zaminat, onoj silva (nasiot) drvo e :) ama barem se trudi, mislam deka trebase da dobie sansa i ljaic Lazari ne izigra nisto osobeno, i da vidime sto ke se desava so vargas, moze da igra na mestoto na munari i ke izigra mn podobro.

Moze da napravime dobra ekipa, so Rossi imame sansi za dobar plasman.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
kako sakame da go tepame milan koa igrame 9 na 11 igraci.. kako ???? Sto e so Munari i Gilardino.. kakvi botovi bezkorisni vo odbrana nevidlivi vo napadot.. daj boze da se povredat cela sezona dvajcata
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Јоветиќ не играше инаку ќе беа по офанзивни.Овој Матија ептен добар подобар и од Натали.Следната тепаме против Палермо :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Utre so Empoli igrame kup utakmica i edvaj cekam mladite da gi vidam.Babacar,Salifu,Nastasic,Ljajic se najaveni za prv tim,iskreno se nadevam deka i Acosty ke dobie sansa posto stvarno dobro igra za primavera kako i Matos
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
2-1 победа следна играме со Рома на Олимпико.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Во вторник Корвино ќе замине на пат да бара нови играчи.Бразил,Аргентина,Уругвај,Чиле,Колумбија,Франција,Белгија,Холандија...се враќа средина на декември
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
доколку ги видам натали и мунари во почетниот состав против палермо почнувам со мојата анти-роси кампања :)
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
za munari bi se soglasil so tebe , no za natali ne bidejki deckoto nema greska ovaa sezona..jas bi rekol deka silva razocara totalno i deka januari mora da zememe nov centarfor na negovo mesto..a dotogas neka igra podobro babacar..
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
натали е камен тежок, човек е тром и му треба време да се придвижи.
за разлика од него нaсташич иако нема искуство е многу поподвижен и има техника, што му дава можност да игра против брзи играчи.
натали нема шанси против играчи како пато, ди натали на пример, дур тргне тој отошол возот, едноставно не може да стигне ако зезнат на офсајд замна или уфрлање.
сега, ретко кој тренер ја менува одбранбената 4-ка, али немам јас ништо против да натали игра во купот.
единствена причина што за сега го поддржувам делио е неговата посветеност за млади играчи, таму кај што сме платиле дебело и имаме талент за висок дострел. ако продолжи да ми форси со натали, силва, мунари наместо нaсташич/кампорезе, бабакар, љајич, тешко него!
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
te razbiram,no natali ovaa sezona kolku sto sum videl nema napravena greska...i jas sum da se dava sansa na mladite...ete ashong igrase dosta solidno na leva bekovska protiv empoli...mislam deka babacar zasluzuva sansa za nastap plus acosty...camporese mislam deka treba da poraboti na fizicki plan poveke,dodeka ljajic e ocaen...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom