Фан Клуб : Фени Индустри

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не е важно колку автобуси ке се пуштат, важно е да се пуштат вистинските луѓе во автобусот, на последната утакмица на фени со струмица отидоа 80 луѓе и 30 души останаа оти немаше место во автобусите, а кога одевме во охрид и во скопје имаше само по 25 души во автобусите што значи има луѓе што одат само на прошетка.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ne na eden natprevar od regularniot del na sezonata ne se sekavam koj no znam deka od strumica otidoa dva ili tri avtobusi ne se sekavam najdobro
:wink:
180 луѓе се 4 полни автобуси. Бев на сите утакмици, на ниедна Ајдуци не беа повеќе од 100, немојте да лажете
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Mafijo da ne znae nekoj dali oficijalno toa so se zbore za Sinisa Avramovski deka treniral so feni i deka do krajot na nedelata ke potpise????????????????????????????????:salut:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
ceki malce tiveropol koga ne si bil ne zbori...ne bevme 180....ama bevme 120 tocno.....i samo do strumicani sto se na forumo...dosta zborite za ajduci ova ona koga nemate vrska....od forumo samo eden znam sto e ajduk....drugite ste deca od po 13 gos...ne zboruvajte gluposti pls...pozz
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
Se izvinuvam mozebi gresam no imase poveke strumicani bidejki vo Skopje kako sto znaete ima dosta studenti od Strumica uste ednas se izvinuvam
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро да ај што е важно колку сте биле,.. овој бил ајдук, овој бил дете од 13 години... факт е дека има секакви и не знам што точно е потребно за еден човек да се нарече ајдук или лозар или не знам што. Ретки се тие што стварно од срце го сакаат клубот, навиваат за клубот, има многу такви што слушнале нешто се игра кошарка па ај отишле да видат шо се дешава
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
epa jas nemam 13 godini tuku imam 17 ne sum ajduk no od sekogas sum navival za makedonija 91,dexim 91,polo trejd, segasna strumica duri na mojata 4 godina sum bil i na natprevar koga Strumica (togasna Makedonija 91) igrase vo kupot na radivoj korac a sega sto sum zgresil toa e toa sekoj ziv gresi
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
epa jas nemam 13 godini tuku imam 17 ne sum ajduk no od sekogas sum navival za makedonija 91,dexim 91,polo trejd, segasna strumica duri na mojata 4 godina sum bil i na natprevar koga Strumica (togasna Makedonija 91) igrase vo kupot na radivoj korac a sega sto sum zgresil toa e toa sekoj ziv gresi

a zosto na primer ne si ajduk...a navivas za strumica,pratis sport.....za toa vikam site od forumov strumicani se praat deka se znaat za ajduci a ne se clenovi...i da vi kazam jas sum clen...si priznavam deka ovaa godina zabusavame...ama se ke se srede...treba da ima sto poveke clenovi..a ne kako vas ke dojdat na kosarka,se oblecel kako da odi vo nekoja diskoteka,zenskata do nego....e sto toa modna revija li e..ne zboram za tebe za site strumicani....i kazi mi na pr zs nejkas da si ajduk?
 
V

Viktoranius

Гостин
a zosto na primer ne si ajduk...a navivas za strumica,pratis sport.....za toa vikam site od forumov strumicani se praat deka se znaat za ajduci a ne se clenovi...i da vi kazam jas sum clen...si priznavam deka ovaa godina zabusavame...ama se ke se srede...treba da ima sto poveke clenovi..a ne kako vas ke dojdat na kosarka,se oblecel kako da odi vo nekoja diskoteka,zenskata do nego....e sto toa modna revija li e..ne zboram za tebe za site strumicani....i kazi mi na pr zs nejkas da si ajduk?

Алал ти вера за тава што го кажа болдираното, само забрави да кажаш оти и семки јадат.:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Алал ти вера за тава што го кажа болдираното, само забрави да кажаш оти и семки јадат.:smir:
Јас ке ти одговорам, пошто сигурно веќе и знаеш дека сум во први борбени секогаш кога мојот тим губи. Неможе секој да биде навивач (Supporter) како и секаде во светот има и луѓе кои навиваат за некој клуб а не се членови на навиваката група. Тие се нарекуваат фанови. Он може е фан на Струмица, ама не е навивач од Ајдуци. Љубовта кон навивањето и бодрењето на тимот за некои е несфатлива. Има луѓе, кои доаѓаат само за да бидат видени а има луѓе кои доаѓаат зашто го сакаат тимот а немаат желба за навивање. Искрено, кога веќе тоа го праша, јас морам да те прашам уште нешто, ако си верен Ајдук, каде беше пред да се формира Струмица?Дали и тогаш беше ватрен навивач?
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Јас ке ти одговорам, пошто сигурно веќе и знаеш дека сум во први борбени секогаш кога мојот тим губи. Неможе секој да биде навивач (Supporter) како и секаде во светот има и луѓе кои навиваат за некој клуб а не се членови на навиваката група. Тие се нарекуваат фанови. Он може е фан на Струмица, ама не е навивач од Ајдуци. Љубовта кон навивањето и бодрењето на тимот за некои е несфатлива. Има луѓе, кои доаѓаат само за да бидат видени а има луѓе кои доаѓаат зашто го сакаат тимот а немаат желба за навивање. Искрено, кога веќе тоа го праша, јас морам да те прашам уште нешто, ако си верен Ајдук, каде беше пред да се формира Струмица?Дали и тогаш беше ватрен навивач?
vidi tipac...pred da se formira strumica bese polo trejd taka.....na sekoja utakmica bev..posto sakam mnogu kosarka pinteresno mi e od fudbal...i na strumica temata kaza deka na finaleto fersped-strumica imalo 350 gledaci tocno e...ali ne i 50 navivaci na fersped..nema vrska ne bea cpb togas vo sr 100%.... taa sezona se navivase za polo trejd..ako ne mi veruvas prasaj go strumiks....vo finaleto navivame..ali nemavme gostuvanje...ne sme kako sega finansiski potpomognati i koga imame gostuvanja...pozz
 
V

Viktoranius

Гостин
Јас ке ти одговорам, пошто сигурно веќе и знаеш дека сум во први борбени секогаш кога мојот тим губи. Неможе секој да биде навивач (Supporter) како и секаде во светот има и луѓе кои навиваат за некој клуб а не се членови на навиваката група. Тие се нарекуваат фанови. Он може е фан на Струмица, ама не е навивач од Ајдуци. Љубовта кон навивањето и бодрењето на тимот за некои е несфатлива. Има луѓе, кои доаѓаат само за да бидат видени а има луѓе кои доаѓаат зашто го сакаат тимот а немаат желба за навивање. Искрено, кога веќе тоа го праша, јас морам да те прашам уште нешто, ако си верен Ајдук, каде беше пред да се формира Струмица?Дали и тогаш беше ватрен навивач?
Тогаш се навиваше за Беласица.Струмица не постоеше тогаш.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
vidi tipac...pred da se formira strumica bese polo trejd taka.....na sekoja utakmica bev..posto sakam mnogu kosarka pinteresno mi e od fudbal...i na strumica temata kaza deka na finaleto fersped-strumica imalo 350 gledaci tocno e...ali ne i 50 navivaci na fersped..nema vrska ne bea cpb togas vo sr 100%.... taa sezona se navivase za polo trejd..ako ne mi veruvas prasaj go strumiks....vo finaleto navivame..ali nemavme gostuvanje...ne sme kako sega finansiski potpomognati i koga imame gostuvanja...pozz
Не се сомневав дека имало и тогаш навивачи, ама која е разликата во бројка од тогаш и сега, зборам како Ајдуци, не за обични гледачи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom