Фан Клуб: Тиквеш Кавадарци

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Поактивни се од вас сто пати , не туку треси зелени. Ве нема ниту на фудбал, ниту на кошарка иако сте први и во едниот и во другиот спорт. Не отидовте ниту на првото дерби во неготино. Дека имате сто пати појака екипа и дека ќе бидете први тоа е факт, али Винари иако не се нешто посебно, се далеку подобри од вас :tv:
Kako прво да ти кажам едно појаснување кој е повќе организиран управата на Тиквеш не ги боле к.р не се замарат викат 10 ке му дадиме и некој од таа управа го распадна Тиквеш а сега се прави спасител,а за навивачите сето тоа што ке биде е од свои финансии ни денар не даде за ништо. На работ е дали ке се оди утре а за неготинци тоа е нешто свето ако не се соберат за Тиквеш тогаш со Дисан кога ке играт ли ќе се соберат за тоа различи ги работите.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.843
Поени од реакции
72.487
Kako прво да ти кажам едно појаснување кој е повќе организиран управата на Тиквеш не ги боле к.р не се замарат викат 10 ке му дадиме и некој од таа управа го распадна Тиквеш а сега се прави спасител,а за навивачите сето тоа што ке биде е од свои финансии ни денар не даде за ништо. На работ е дали ке се оди утре а за неготинци тоа е нешто свето ако не се соберат за Тиквеш тогаш со Дисан кога ке играт ли ќе се соберат за тоа различи ги работите.
Ништо не сватив :) Муабетот ми е дека Винари се релативно поактивни од вас. Имате клуб во кошарка кој е прво место но ве немаше никаде цела сезона, а з фудбал да не збориме. Винари иако имаат тапа тим кој го бодрат, сепак ве шијат во навивање. Батали вака ако влечеме муабет ништо нема да се постигне. Со среќа утре и на двете навивачки групи:helou:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Ништо не сватив :) Муабетот ми е дека Винари се релативно поактивни од вас. Имате клуб во кошарка кој е прво место но ве немаше никаде цела сезона, а з фудбал да не збориме. Винари иако имаат тапа тим кој го бодрат, сепак ве шијат во навивање. Батали вака ако влечеме муабет ништо нема да се постигне. Со среќа утре и на двете навивачки групи:helou:
Ако се поактивни со 2 утакмици и тоа против НАС ( ТИКВЕШ ) , и ниту еднаш друг пат, тогаш или ти си нереален, или имаш некој проблем... А и за неколку часа се игра дербито, па ке видиме кој ке биди подобар :vozbud:
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Saber Rider не трескај глупости,од вакви познавачи на тифо-сцената не ја бива работата
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Дај не заебавај ... Лозари се далеку поорганизирани од Винари , можеби имаат проблеми со бројноста но на организациски план винари се далеку послаби , единствена светла точка кај винари ми е тоа што кога се собираат се собираат во доста солидна бројка за наши т.е. нивни услови ... Утре ке биде интересно за гледање, нема да биде лошо да тркнам до кавадарци :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.843
Поени од реакции
72.487
Ако се поактивни со 2 утакмици и тоа против НАС ( ТИКВЕШ ) , и ниту еднаш друг пат, тогаш или ти си нереален, или имаш некој проблем... А и за неколку часа се игра дербито, па ке видиме кој ке биди подобар :vozbud:
За жал, толку ниско сте паднати па и со две утакмици се поактивни од вас :kesa:
Saber Rider не трескај глупости,од вакви познавачи на тифо-сцената не ја бива работата
Зборувам за оваа сезона ако не приметуваш. Кај се Лозари??? Никаде :tv: Немаат ниедна посетена утакмица. И мене ми се сере од вакви познавачи на состојбите во македонскиот фудбал :tv:

Дај не заебавај ... Лозари се далеку поорганизирани од Винари , можеби имаат проблеми со бројноста но на организациски план винари се далеку послаби , единствена светла точка кај винари ми е тоа што кога се собираат се собираат во доста солидна бројка за наши т.е. нивни услови ... Утре ке биде интересно за гледање, нема да биде лошо да тркнам до кавадарци :helou:
Дали реков дека се поорганизирани Винари?? Реков дека оваа сезона иако Тиквеш има посилен тим од вардар, сепак Винари се поактивни од Лозарите. Читајте малку пред да преувеличувате :)
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Ajde Ajde tolku zboruvanja,pofalbi ke gi vidime vo GRADOT i poss ke zboruvame !
Numu da begat na parkot gore da se kacuvaaat :pos2::pos2::pos2:

Bitol4ani imaat iskustvo da se kacuvaaat na parkot ama izgleda i SELANIVE ke naucat ZAMINAV NA DERBITO ! a POSLE na FENI - PLAY OFF so torus igrajme se gledame duri vecer pozdrav:vozbud::vozbud::vozbud:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
Saber batali gi Lozari be 35 dusi se ne zaebavaj VINARIVE na prvata utakmica dojdoa 350 dusi Lozari od koa pocnaa da bidat aktivni se na se ne se sobrale tolku, imav prilika da bidam so VINARI i odlicno pominav na prvata utakmica vo Negotino. Negotino da imse eden tim u prva liga vo bilo koj sport prikaznata ke bese sosem druga z gostovanja i drugi raboti, Pamtam vo skopje pred nekolku godini koa NEgotino igrase prva liga kosarka protiv Karpos Sokoli bev na taa utakmica vo GRatski Park i VInari dojdoa vo soliden broj negde okolu 200-250 lugje sto za Lozari e brojka koja mozat da ja soberat vo rekot na celata sezona.Za denesnava utakmic ocekuvam mn dobra atmosfera i pred se dobro naviavnje na VInari so nekolku iznenaduvanja sto LOzari mozt samo da sanjaat
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
4-0 победија Тиквеш:smir:

....али од нивна страна 50 души навивачи од некоја си нова група напраена, а Винари беа околу 250души, 3полни автобуси и плус со коли имаше бааѓи, немаше место ни да се стои не пак да се седи во автобусот, одлична атмосфера
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
kako sto mislev i taka iskoci okolu 250 dusi sto e super brojka inace Ultra Crew e podgrupa na Lozari, samo kazi dali VInari izvadija pokrivno zname i imaa nov trans kako i bajraci?? Kako sto znam trebase da ima i bakljada pa koj bil neka kaze kako sto bese voopsto na celata utakmica
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
kako sto mislev i taka iskoci okolu 250 dusi sto e super brojka inace Ultra Crew e podgrupa na Lozari, samo kazi dali VInari izvadija pokrivno zname i imaa nov trans kako i bajraci?? Kako sto znam trebase da ima i bakljada pa koj bil neka kaze kako sto bese voopsto na celata utakmica
Ја бев, само што си дојдов пред малце, имаше покривно знаме, а бајраци немаше(факели 2-3) нешто само тоа потфрлија, иначе навивањето беше океј...групата е таа Ultra Crew, али битното е дека им отидовме на нивен терен, а тие пи*кици не дојдоа на наш:helou:

За фудбалот неможам да коментирам, оти повеќе внимание обративме на навивањето и на глупостите што се праат на трибина...али се виде дека Тиквеш има екипа за во Втора лига :toe:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Хахаха, ние 50 они 250... Сликите ке покажат, Ние 130-150 души, вие не повеќе од 170-180 души... Секоја чест за бројката, навивањето ви е за никаде, бакљадата наша далеку подобра, паролите итн, итн... Се на се, добро дерби, па се гледаме во некоја следна прилика :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom