Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Пак Тетовчаните набркани.. Ајде Пупе може 40 ги има ама зошто Мики да го отпуштат? Баш Мики коментираше на фб останаа шпиуните на Тупан.. Блашко може 3 чисти нема ама таков пргав играч ти треба за 2 лига..
Дефинитивно никаква стратегија.. На платен список многу играчи место да скратат неколку и да се донесат квалитетни играчи по еден во секоја линија..
Покрај Вардар, Силекс, Воска нема што да бара Тетекс горе ама ќе виси пак опстанокот..
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
CB0C13F9-EF8F-4596-B582-BBBE13A13162.png

Почитувани,
Чест и задоволство ни е да ви соопштиме дека точно во 19:53 по клубската година ја пуштивме во употреба првата официјална веб страна на ФК Тетекс Тетово.
Нашиот тим на сајтот ќе се обидува да ве информира на време за се што ќе се случува во фудбалскиот клуб Тетекс.
Тука може да ги прочитате сите статии, најави и извештаи.
Наскоро ќе биде во функција и онлине-фаншопот каде сите ќе бидете во можност да најдете производи поврзани со Тетекс.
————————————
Спортски поздрав,
ФК Тетекс ⬜
fkteteks.mk
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841


Промоција 52 минути
Тетекс со нови, специјално дизајнирани дресови за новата сезона
Фудбалскиот клуб Тетекс ви го престатува новиот домашен дрес за новата сезона 2021/22. Голема благодарност упатуваме до модната куќа Darsky кој специјално ги изработи новите…

fkteteks.mk
Може ли да се купи од овој дрес?
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96

Купи сезонска, поддржи го ФК Тетекс!
Фудбалскиот клуб Тетекс од утре ги пушта во продажба сезонските карти за натпреварите на нашиот клуб во ВМФЛ - Запад за сезоната 2021/22. Картите, по…
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.594
Поени од реакции
69.931
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.594
Поени од реакции
69.931
Која е прчината поради која Војводи не навиваат на натпревариве на Тетекс? Не сфаќам зошто се собираат пари за сезонски, а нема навивање...
Исто така, одлучено ли е каде ќе игра Тетекс на домашен терен или и вас ќе ве шетаат како нас?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Која е прчината поради која Војводи не навиваат на натпревариве на Тетекс? Не сфаќам зошто се собираат пари за сезонски, а нема навивање...
Исто така, одлучено ли е каде ќе игра Тетекс на домашен терен или и вас ќе ве шетаат како нас?
Едната ја играше Тетекс на градски за сега да не дозволат и играја во Боговиње.. Ќе не шетаат тоа е сигурно.. На спортски веќе не ни дозволуваат поради лошиот квалитет на вештачката трева.. Значи Речица, Боговиње и ако им се дигне да дозволат во Тетово на градски..
Не дека е активна групата ама да се навива во Речица и Боговиње би било покољ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom