Фан Клуб: Спортинг Лисабон

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
The club's foundation was instigated by José Holtreman Roquette (José of Alvalade), with the financial support of his grandfather, Alfredo Augusto das Neves Holtreman, Viscount of Alvalade. The Viscount of Alvalade was the first President of Sporting Clube de Portugal. The club was established in 1902 as Sport Club de Belas, which became Campo Grande Sporting Club in 1904, and took its definitive name of Sporting Clube de Portugal in 1906.

Бтв, денес ке игра Велосо? Кој знае, нека пише..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
si mozel da go prevedes,ne samo copy,paste. i koj naviva za sporting,ne veruem deka ima nekoj. BYE
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
si mozel da go prevedes,ne samo copy,paste. i koj naviva za sporting,ne veruem deka ima nekoj. BYE
Можев.. али ке изгубев 30/40 минути. Бтв кој не разбира Англиски у ова време? Има таков тука? :nesvest: А ти мислиш дека Сандерленд, Астон Вила, Хул итн итн имаат навивачи? Дај малце размисли.. сепак е член во ЛШ!:helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
U pravo si:smir:. I ja napraviv za monako fan klub,pa nema ziv covek:pos2:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
The club's foundation was instigated by José Holtreman Roquette (José of Alvalade), with the financial support of his grandfather, Alfredo Augusto das Neves Holtreman, Viscount of Alvalade. The Viscount of Alvalade was the first President of Sporting Clube de Portugal. The club was established in 1902 as Sport Club de Belas, which became Campo Grande Sporting Club in 1904, and took its definitive name of Sporting Clube de Portugal in 1906.

Бтв, денес ке игра Велосо? Кој знае, нека пише..
Можев.. али ке изгубев 30/40 минути. Бтв кој не разбира Англиски у ова време? Има таков тука? :nesvest: А ти мислиш дека Сандерленд, Астон Вила, Хул итн итн имаат навивачи? Дај малце размисли.. сепак е член во ЛШ!:helou:
Не ме заебавај, 30/40 минути за ова?! За три реченици?!
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Е токму од овие причини јас дадов забелешка да се воведат некои правила при отворање на фан клуб за некоја екипа. СПОРТИН ЛИСАБОН чоече???!!!! Па дај објасни ми кој навива за Спортин Лисабон? И пази кој апсурд и глупост, навивач на Арсенал отвора тема за Спортин Лисабон. Мислам мене ова ми е крајно смешно. Или Фан клуб ЈСП Пржино?!! Па дајте луѓе ви се молам... и многу слични вакви примери.

Мене искрено и баш ми е гајле, повеќе ми е заради форумот, форумот губи на квалитет со отоворање на вакви смешни теми.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Е токму од овие причини јас дадов забелешка да се воведат некои правила при отворање на фан клуб за некоја екипа. СПОРТИН ЛИСАБОН чоече???!!!! Па дај објасни ми кој навива за Спортин Лисабон? И пази кој апсурд и глупост, навивач на Арсенал отвора тема за Спортин Лисабон. Мислам мене ова ми е крајно смешно. Или Фан клуб ЈСП Пржино?!! Па дајте луѓе ви се молам... и многу слични вакви примери.

Мене искрено и баш ми е гајле, повеќе ми е заради форумот, форумот губи на квалитет со отоворање на вакви смешни теми.
Форумот ама баш ич не губи! Што мислиш дека има фанови Санделенд, Астон Вила, Хул, Ридинг, итн итн?

Сепак Спортинг е член на Лига на Шампиони.. И пример ако тепа Спортинг со манчестер, нормално јас како Арсенал фан ке пишам нешто.. „ Еееееееееее одлично, слабо издание на Манчестер “ е место во Манчестер да го пишам ке го пишам тука, зашто одма ке почнат да урлаат. Се надевам сваќаш! :helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Фудбалскиот клуб Спортинг Лисабон доаѓа од градот Лисбон во Португалија,основан е во 1906 година,играат на стадионот Estadio Jose Alvalade со капацитет од 52 000 седишта,бојата на нивните дресови е зелено-бела,познати се под името Лавови,тие се еден од големата тројка во Португалија заедно со Порто и Бенфика,имаат 18 титули во првата Португалска лига,имаат преку 100 000 регистрирани фанови.....
Оваа година имаат супер тим составен од одличниот голман Руи Патрисио(за него беше заинтересиран Милан),надежниот Леандро Грими,одличните Симон Вукчевич,Жоао Мутињо,Мигел Велосо,Јаник Џало и екстра напаѓачот Лидсон
Очекувам оваа сезона да има мртва трка за титулата заедно со Порто и Бенфика
Еве го нивнито лого


:helou:

Едит:Зоки вака се отвара тема:):)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Заборавив да дадам коментар за вечерашниот натпревар....мислам дека ќе тепаат иако Базел се многу цврста екипа(и на ливче ги ставив кец):helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ок Феномен, не се прај сега и ти... Јас отворив на Англиски од википадиа пастирано и одма легнав у кревет.:smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Очекувам победа од нив вечерва над Базел. 0-0 заврши првиот дел ... :salut:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ајде бре луѓе морате да и тепате Базел ве имам на ливче у пм:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom