Фан Клуб: Славија

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од zak, 8 ноември 2007.

 1. Многу беше нервозен на клупа, коа примивте гол со волеј ја рогна тоа тубата за вода. :pos::pos::pos:
  После црвен картон доби. хахаха
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Да да заборавив да го споменам тој податок :D Црвен доби пошто судијава константно судеше против нас и сакаше да влезе да го исчука :icon_mrgr: На крај сите слават, Иле Мурињо се залета да го тепа судијата :icon_mrgr: Нема простување, ќе дојде тоа педерот да суди кај нас од идна година :свиркам:
   
  На Славијаш и Џонтра Волта им се допаѓа ова.
 3. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
   
  На Harry Potter, Славијаш и Mr.X им се допаѓа ова.
 4. Harry Potter

  Harry Potter Imperius

  Член од:
  14 септември 2005
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  850
  голманите не се фрлаат, паѓаат само, не знам како бранеа :D
   
  На Славијаш и Colt Willcox им се допаѓа ова.
 5. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Денес од 5 и 30 ќе се одигра пријателска меѓу новите третолигаши, Славија и Љубанци во Пржино.
  Како најава за мундијалот :icon_mrgr:

  Со овој меч се затвора оваа сезона :D
   
  На Славијаш му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Пораз од Љубанци во Пржино со 3-4, во меч во кој беа испробани сите играчи. И на двете страни фалеа по некои играчи, плус и двете страни испробуваа некои нови играчи.
  Во Славија Наковски продолжи да ги тресе мрежите, како брз воз си ги прелетуваше одбранбените играчи на Љубанци.
  Он го отвори резултатот, откако доби топка од Костадинов по крило, одлично влезе во шеснаесетник и погоди од мртов агол.
  Љубанци веднаш израмни по еден хаос во нашиот шеснаесетник.
  Наковски погоди за 2-1, а Љубанци потоа постигнаа прекрасен гол од далеку за 2-2.
  Откако се испосменија повеќето играчи кај нас и помлади Пржинци влегоа во одбраната, се остави повеќе простор за игра за гостите. По една убава акција поведоа со 2-3, па младиот Трпевски израмни на 3-3, за после неколку минути Љубанци одново да погодат за 3-4.

  Беа испробани три нови играчи покрај второтимците кои ретко добиваа шанса досега. Едниот ги има поминато младинските погони на Работнички, ама од тогаш не играл фудбал :D Другиот не го знам и не ми остави никаков впечаток, а третиот иако утна цел фудбал на метро од гол и празен гол, сепак се гледа дека има некакво знаење во него, па може да помогне идна година :)

  Шумарите навиваа и на овој меч, овојпат во најголем број досега :icon_lol:
   
 7. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.608
  Допаѓања:
  3.575
  Иле Мурињо е најјакото скандирање на мак тифо сцената. :D
   
  На Castiel и Colt Willcox им се допаѓа ова.
 8. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  ССК Нова-Славија 1-3 (Амза, Рајков 2)
  Славија-Титан 3-0 (Рајков, Арсовски, Трајанов)
  Цементарница-Славија 2-3 (Рајков 2, Арсовски)
  ССК Младинец-Славија 1-3 (Гажевски 2, Амза)
  Славија-Текстилец 3-0 службено (прекината на 1-0 , за Славија погоди Мандаров)
  Вардар 1975-Славија 0-1 (Неделковски)
  Славија-Ново Лисиче 3-2 (Даиловски 2, Неделковски)

  Славија-ССК Нова 3-2 (Трпковски, Даиловски, Гажевски)
  Титан-Славија 4-5 (Трпковски 2, Даиловски, Гажевски 2)
  Славија-ССК Младинец 4-1 (Гажевски 2, Апостоловиќ, Рајков)
  Текстилец-Славија 0-3 службено (домаќините не се појавија на теренот)
  Славија-Вардар 1975 2-3 (Рајков 2)
  Ново Лисиче-Славија 3-0 службено

  Баражи:
  Славија-Влазними 6-2 (Наковски 3, Амза 2, еден автогол)
  Славија-Лепенец 1-1 (4-2 на пенали за Славија) (Костадинов)

  Во регуларната сезона на 13 мечеви Славија забележа 11 победи и 2 порази откако веќе беше решен шампионот. Освоени се 33 бода од можни 39 со гол разлика 36-19!
  На домашен терен на 6 меча имаме 5 победи и 1 пораз со гол разлика 18-8!
  На гости на 7 меча имаме 6 победи и 1 пораз со гол ралика 18-11!

  Заедно со мечевите од баражот гол разликата е 43-22 :D

  Стрелци: Рајков 8, Гажевски 7, Даиловски 4, Амза 4, Трпковски 3, Наковски 3, Арсовски 2, Неделковски 2, Трајанов 1, Костадинов 1, Мандаров 1, Апостоловиќ 1


  Подготовките за следнава сезона стартуваат на 5 август :D
   
 9. Darinno

  Darinno

  Член од:
  10 мај 2014
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  Рајков најдобар стрелец :) па тој што не требаше тој го даде само :)
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Славија во силно темпо ги почна подготовките и веќе одигра три пријателски во пресрет на новата сезона :D

  Малце касневме со стартот на тренинзите, ама затоа сега играчиве секој ден тренираат :icon_mrgr:
  После два тренинзи одма изигравме пријателска со Љубанци кои тренирале од средина на јули :icon_mrgr:
  Добар тим имаат склопено Љубанци, така да очекувам меѓу нив и Гоблен да се води битката за втора лига. Кадино има јак тим истотака, само не знам дали имаат амбиции.
  Љубанци имаат земено еден екстра напаѓач за лигава, крупен, а брз ко Болт :icon_mrgr:
  Попара не направи...
  Се засилиле со неколку играчи на Ново Лисиче и Лепенец, можам да кажам дека скоро цела екипа им е сменета.
  Сепак не беа којзнае колку подобри од нас, на крај резултатот беше 3-3.
  Имаме неколку нови играчи, ама не знам точно како се викаат :icon_mrgr:
  Имаме засилување на средината од теренот од Пиратите, Муфтаровски, засилување од Тиквеш (бил и капитен на неговата генерација според некои Кавадарчани од форумов кои го познаваат :D), Стојанов кој игра напаѓач или десно крило кај нас, Дувњак кој лани играше во Локомотива и уште 3-4 засилувања кои не ги познавам баш :icon_mrgr:
  Тука е и повратникот Арсовски на голманската позиција, со што се зголемува бројот на локални играчи во составот :icon_mrgr:
  Како и секоја година, на тренинзите има по 30 играчи, после тоа на крај на сезона едвај се крпи екипа :pos:
  Од ланскиот состав сите играчи се тука...

  Со Љубанци стрелци беа Наковски, Рајков и Трпевски, сите играчи од ланскиот тим, од кои последниот се очекува да биде предводник на втората екипа која би требало да игра во ОФС Кисела Вода :icon_mrgr:

  Втората пријателска беше со првиот состав на Скопје, кој не прегази со оглед на тоа што се длабоко влезени во тренажен процес, а и сезоната им е почната. Резултатот на крајот беше 4-0.

  Третата пријателска ја донесе првата победа. Падна Фортуна во Пржино со 3-1.
  Ако ова е составот на Фортуна за оваа сезона, можам да кажам дека ќе бидат доста слаби. Ама не верувам дека ова ќе им бидат играчите, нема шанси толку млад тим да имаат :D Плус мислам и неколку Македонци имаа во екипата, нешто што прв пат го гледам во нивната екипа од кога знам за мене :icon_mrgr: Стрелци за Славија беа Гажевски, Стојанов со голот првенец и Каевски кој е од лани во нашата екипа...

  Во недела играме со Гоблен, па да оцениме до каде сме :D

  Според мене, тешка ќе биде битката за опстанок и мислам дека токму ние ќе бидеме тие што ќе испаднат од лигава :icon_mrgr:
  Не се знае Маџари и Локомотива со какви екипи ќе играат. Маџари најверојатно со младинци ќе играле, па може тука е шансата... За Локомотива немам никакво инфо. Они и онака најчесто играат со младинци кои им доаѓаат од некоја од прволигашките тимови, а такви состави тешко се снаоѓаат во трета лига. Сепак ќе видиме, да не зборам пред рака :D
  Шкендија Арачиново претпоставувам не се ни почнати со тренинзи, ама они и да не се почнати, на домашен терен не губат бодови, така да... :icon_mrgr:
  @Џонтра Волта откри ни некоја тајна за Илинден? До каде сте? Ќе се бориме ли за опстанок сезонава? :icon_mrgr:
  И Драчево претпоставувам ќе имаат добар тим, додека шансата ја гледам против Раштак :icon_mrgr:
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Не знам што ќе праиме ние, јас сум повреден, пред 2-3 недели играле на тој општинскиот турнир кај нас, изгубиле од Марино во полуфинале.
  Минатата недела игравме со Кадино, бев ги гледав, не плеснаа 4-0.
  Добри се они, најверојатно ќе им игра Десниќ пак, лани играше за Шкупи во втора лига, имаат и еден босанец напред Бишевац. Имаат јака екипа ама амбиции слабо.

  Ние неделаава почнавме со тренинзи, уште нема нови играчи а потребни ни се како леб. :D
  Најверојатно ќе се земат некои на позајмица од Еуромилк и Маџари.

  Лигава почнува на 12ти Септември мислам, не знам коа ќе има влечење, ама слушнав дека увеле многу лош закон, 7 у21 играчи мора да има у состав од кои 5 стартери. :facepalm:
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Кај нас се врти муабет дека на 31 август почнува лигата...
  Има нов закон според кој мора да има 5 играчи У-21 во било кој дел од времето.
   
  На Џонтра Волта му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.826
  Допаѓања:
  5.072
  Како кавадарчанецот? Задоволи ли? :D
   
 14. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.997
  Допаѓања:
  42.230
  Задоволува на првите мечеви, лета дечкото :icon_mrgr:
  Со оглед на тоа дека ни требаат играчи У-21, сигурно ќе игра во првата постава.
  Само изгледа уште не знае каков фудбал се игра во трета лига, тешко дека ќе го остават да ги прескокнува кога прават клизачи како на пријателскиве :icon_mrgr:
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Harry Potter

  Harry Potter Imperius

  Член од:
  14 септември 2005
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  850
  ако почнува на 31ви тогаш ждрепката би требало да е веќе направена!?
   

Сподели преку: