Фан Клуб: Свонси

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
Мичу ми е еден од поомилените играчи кои никогаш не заиграле за Арсенал.Кога имаше шпекулации за трансфер негов во Арсенал силно го посакував.
Носев и аватар од него. :) Мака ми е ако си оди од Премиер,има уште 2 години добар фудбал да пружи.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мило ми е што Адре Ају имаше топ старт у Свонси, се надевам така ќе продолжи. Добар играч, Златко :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.283
Поени од реакции
58.237
Си гази Ају. Мнооогу паметен потег што го доведоа во Свонси (башка како слободен играч го земавме).
Страшни крила имаме сега, Ају и Монтеро :D Ратлиџ и Даер може слободно да ги пензионираме :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.283
Поени од реакции
58.237
Ај да пробам да развијам мала дискусија во темава.

Скоро читав по медиумите, ги фалеа Свонси демек имале резервен состав способен да избори опстанок во ПЛ.

Нешто вака би изгледал

Нордфелдт
Рангел - Бартли - Амат - Табану
Корк - Бритон
Даер - Емнес - Ратлиџ
Едер​

Според мене ги прецениле. Сезонава малите тимови во ПЛ значително се засилени, би било тешко такво нешто. Иако меѓу овие играчи има и поранешни стартери и искусни играчи.
Бартли, Емнес, Едер vs Вилијамс, Сигурдсон, Гомис.
Овде гледам најголема разлика во квалитети. Барем 2ца од овие да бидат заменети, веќе друга приказна би била :)

Што мислите ?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Бритон уште ли е у тимот бе му ебам глаата...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.283
Поени од реакции
58.237
Лaјк aкo сaкaш дa пoбеди Свoнси утре.
Кoментaр aкo сaкaш дa ремизирa.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.283
Поени од реакции
58.237
1 глaс зa реми.


Зaштo не мoжaм сaм дa си лaјкнaм?
ФБ>Кaјгaнa (n)


EDIT: O, не... двa глaсa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom