Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Читав изјава од Калдерон дека ќе купува играч што ќе може да игра лш, така да Аршавин отпаѓа. Со зарате е комплицирано, така да ни тоа не верувам а Капел е копија на Дренте, само што има поголема самодоверба. Ни треба некој што е добро технички поткован, нешто како Робињо, што може да игра на двете страни, да шета цело време. Робен и Дренте не се тоа, класични крила се. Ди Мариа добро се покажува во Бенфика, креативен е, брз, ни фали играч како Робињо. Од понудениве мене Ди Мариа највеќе ми фаќа око, бар за сега. Силва би било одлично да го земеме, ама тешко.
Јас мислам дека е многу полесно сега одколку било кога, управата на Валенсија е во голема финансиска криза и немале за плата на играчите и тренерите така да први на листата би биле Силва и Виља за да земаат пари за да имаат да исплатат останативе.....Ова вчера го слушав на Алфа тв

П.С Мене нишо не би ми сметало да дојде Силва или Ди Марија ама според мене Дренте си е супер шо подобар и подобар е
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе подобар и подобар е, ама само едно крило у моментов имаме. На Робен неможеме да се потпреме многу, нонстоп е повреден. Според мене би било добро и Марсело да се испроба како лево крило, има дриблинг и брзина, добро би било да се проба на 1-2 утакмици.

btw, ако е вистина ова со Валенсија, а за ова се зборуваше и пред почеток на сезонава, мислам дека треба да се тргне и по Виља и по Силва, нека им опнат добра сума и ајт нека се гонат. Треба да се искористи моментот.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе да не се повредува Робен константно и 2 крила ни се доста, ама знаејќи го него тоа е невозможно, така да ништо не смее да се остави на случајот.

Силва е според мене најдобро решение, Валенсија не сака да продава ама по се изгледа ќе мора, ем слободен за ЛШ, ем Барселона нема да го има :)

Ди Мариа засега е само талент, има капацитет да биде играчиште ама колку ќе успее во Реал е прашање, со оглед на времето кое ќе го добива нели, мислам дека за него најдобро ќе биде да одигра во Бенфика до крај на сезона, оти не секој играч може да се прилагоди на една лига и да даде максимум во истата на сред сезона, а токму тоа ќе се бара од него.

Аршавин ќе се поништам сам шо го кажав, не може да игра ЛШ, многу важна работа.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Може Креспо да дојде па и на клупа да седи, играчиште си е, башка добар стил има да се уклопи во Реал:back:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Може Креспо да дојде па и на клупа да седи, играчиште си е, башка добар стил има да се уклопи во Реал:back:


Но веј не ни треба лигуш како него:drk:

Ние само може да си правиме филм кој може да дојде ... сепак тоа го одлучува раководството на Реал пред се Мијатовиќ и Калдерон. Би било добро и Шустер да си даде свое мислење и за овој трансфер како што го направи тоа со Хунтерот

П.С Ми мириса работата на Ди Мариа....а не би бил изненаден ако дојде Силва или Хоакин:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јас мислам дека Силва од овие тројца ќе биде, Ди Мариа е добар ама како што кажа Мадрид ќе му треба време да се навикне, а од него ќе се очекува премногу и ќе биде под притисок, а уште е млад за да го поднесе тоа. Треба некој поискусен како Силва, знае како е да се игра во Шпанија а и слободен за во ЛШ е.

btw, Креспо нека гледа сега од трибини утакмиците на Интер, се праеше заебан кога го сакаше Реал, сакал повеќегодишен договор, мислеше дека некој ќе го моли да дојде, лигуш...епа нека сиса сега!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Јас мислам дека Силва од овие тројца ќе биде, Ди Мариа е добар ама како што кажа Мадрид ќе му треба време да се навикне, а од него ќе се очекува премногу и ќе биде под притисок, а уште е млад за да го поднесе тоа. Треба некој поискусен како Силва, знае како е да се игра во Шпанија а и слободен за во ЛШ е.

btw, Креспо нека гледа сега од трибини утакмиците на Интер, се праеше заебан кога го сакаше Реал, сакал повеќегодишен договор, мислеше дека некој ќе го моли да дојде, лигуш...епа нека сиса сега!!
Aпстолутно се сложувам со тебе Боби :smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Боље Хоакин него Силва. И не е Валенсија толку криза дојдена, ако имале долг не значи дека нема да го платат. Нема да продаваат така јаки играчи верувајте.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Во криза е, и тоа голема. Банката им одбила кредит, затоа што неможат да го вратат. Ако понуди Реал пари верувам ќе ги примат. Виља неможе, затоа што има изиграно преку 10 утакмици, а Силва може. Ќе видиме што ќе се случува
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Еве вест што сите ќе не израдува(not) Ако Рамос, Марсело или вдВ добијат жут, не играат против Барса :tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Е сега стварно ме израдува, ајде и Рамос и Марсело нека добијат и ќе играме со Дудек и Кодина у одбрана! Леле у пм еј, а Рамос сигурно ќе добие жут, ќе биде провоциран од страна на гледачите, исто и од играчите...така да не верувам дека ќе издржи на пртисокот. Ццццц, што ќе беше ова незнам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom