Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
^Како бе не ни треба, кога ќе излезат играчите од игра, треба клупата топла да е. :)
Како што разбрав нема да дојде Креспо, Калдерон рече дека ќе дојдат две млади засилувања.
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
edno sto treba da si priznaeme e deka real igra mngo slabo vo gosti. Bez razlika so koj tim igra, bilo barcelona ili ossasuna real bukvalno e celiot zbrkan, ne se znae koj pie a koj plakja. na real vo momentov mu e potrebna stabilnost koja ocigledno e na mnogu nizok stepen za koja schuster i ''drugarcinjata'' treba da se potrudat da vovedat samodoverba vo igracite i da ja krenat igrata na povisoko nivo. so ovoj nacin na igra na real vo gosti ic ne me raduva. mu se pise crno. se nadevam vo idnina ke blesne nekoj pozitiven zrak od ovaa momentalno oblacno vreme.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
edno sto treba da si priznaeme e deka real igra mngo slabo vo gosti. Bez razlika so koj tim igra, bilo barcelona ili ossasuna real bukvalno e celiot zbrkan, ne se znae koj pie a koj plakja. na real vo momentov mu e potrebna stabilnost koja ocigledno e na mnogu nizok stepen za koja schuster i ''drugarcinjata'' treba da se potrudat da vovedat samodoverba vo igracite i da ja krenat igrata na povisoko nivo. so ovoj nacin na igra na real vo gosti ic ne me raduva. mu se pise crno. se nadevam vo idnina ke blesne nekoj pozitiven zrak od ovaa momentalno oblacno vreme.
:vozbud::zver: Се сложувам со тебе

Искрено мислам дека ќе загубите од Барса :)

Ја бреее јас колку што знам топката е округла и никогаш не се знае:tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Им даде бе, само што влезе, на минатата утакмица.

Aу да беее, забраев хахха! Ако нека се здиви годинава, да ги реши, за братот Руд :)

Искрено мислам дека ќе загубите од Барса :)
Твое мислење :)

edno sto treba da si priznaeme e deka real igra mngo slabo vo gosti. Bez razlika so koj tim igra, bilo barcelona ili ossasuna real bukvalno e celiot zbrkan, ne se znae koj pie a koj plakja. na real vo momentov mu e potrebna stabilnost koja ocigledno e na mnogu nizok stepen za koja schuster i ''drugarcinjata'' treba da se potrudat da vovedat samodoverba vo igracite i da ja krenat igrata na povisoko nivo. so ovoj nacin na igra na real vo gosti ic ne me raduva. mu se pise crno. se nadevam vo idnina ke blesne nekoj pozitiven zrak od ovaa momentalno oblacno vreme.

Ќе пројде и тоа, секој тим криза...се надевам до натпреварот со Барса ќе бидеме како нови :)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ја бреее јас колку што знам топката е округла и никогаш не се знае:tapp:
Абе Серхи Рамбос4 тој си дава свое мислење... Не кажа тепува Барселона 100%... Подобриот нека победи!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ме загрижува тоа што после изгубена топка ни треба многу време да ја вратиме....а и многу бргу ни стигнуваат до голот:nesum: Мислам дека треба да се направи добар пресинг уште на средина на теренот а не да се браниме пред голот:tapp:

зи
Абе Серхи Рамбос4 тој си дава свое мислење... Не кажа тепува Барселона 100%... Подобриот нека победи!!
Прегризи јазик....пу пу така некој спомна против Јуве да тепа подобриот и го папавме....нека тепа полошим повеќе одговара:vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Твое мислење :)
Ќе тепате бе овие у в или п ме натераа иначе ќе биде доста тежок натпреваров но мислам дека сепак подобар ќе биде Реал ќе победи на искуство и башка викаат лавот кога е ранет тогаш е најак значи ќе тепате :)
Типувам Раул 2 комада.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ќе тепате бе овие у в или п ме натераа иначе ќе биде доста тежок натпреваров но мислам дека сепак подобар ќе биде Реал ќе победи на искуство и башка викаат лавот кога е ранет тогаш е најак значи ќе тепате :)
Типувам Раул 2 комада.

Ел Класико и се е можно никогаш не се знае :vozbud::vozbud:ух ух ух едвај чекам
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ме загрижува тоа што после изгубена топка ни треба многу време да ја вратиме....а и многу бргу ни стигнуваат до голот:nesum: Мислам дека треба да се направи добар пресинг уште на средина на теренот а не да се браниме пред голот:tapp:

Нас секоја екипа ни игра пресинг, и затоа неможеме една акција да напраеме. Реал еднаш не сум го видел да изигра пресинг, а добро би било да се проба, зошто премногу лесно ни стигнуваат до гол, и секогаш од првата акција гол ни даваат, ние уште не сме сфатиле дека почнала утакмицата тиа бап гол...

Ќе тепате бе овие у в или п ме натераа иначе ќе биде доста тежок натпреваров но мислам дека сепак подобар ќе биде Реал ќе победи на искуство и башка викаат лавот кога е ранет тогаш е најак значи ќе тепате :)
Типувам Раул 2 комада.

Раул си ја знае работата, дава максимум кога е најпотребно...стар лисец :)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Прегризи јазик....пу пу така некој спомна против Јуве да тепа подобриот и го папавме....нека тепа полошим повеќе одговара:vozbud:
Хе хе... Барте дома-гости ти е нешто познато од ова?? 2-1 и 0-2?? Или ова... Ајде еднаш да изгубиш и да кажиш подобри бевме, па среќата ни сврте грб и изгубивме... Али и на Олимписки во Торино, и на Сантијаго Бернабе не гледам дека подобриот на два пати губи... Јас кажав само подобриот нека победи, а тебе тоа што те боли бидеќи го папавте на два пати тоа е друга работа...:helou:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Хе хе... Барте дома-гости ти е нешто познато од ова?? 2-1 и 0-2?? Или ова... Ајде еднаш да изгубиш и да кажиш подобри бевме, па среќата ни сврте грб и изгубивме... Али и на Олимписки во Торино, и на Сантијаго Бернабе не гледам дека подобриот на два пати губи... Јас кажав само подобриот нека победи, а тебе тоа што те боли бидеќи го папавте на два пати тоа е друга работа...:helou:

Тоа и сакав да ти кажам дека не секогаш победува подобриот во овој случај Реал Мадрид (на хартија):helou:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Тоа и сакав да ти кажам дека не секогаш победува подобриот во овој случај Реал Мадрид (на хартија):helou:
Од хартија па до терен има многу разлика... Ако си подобар на терен, тогаш важи ова правило... Подобриот изгуби... А за на харија нема врска тоа... И ако беше подобар ке победеше или ке освоеше бод...:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Хе хе... Барте дома-гости ти е нешто познато од ова?? 2-1 и 0-2?? Или ова... Ајде еднаш да изгубиш и да кажиш подобри бевме, па среќата ни сврте грб и изгубивме... Али и на Олимписки во Торино, и на Сантијаго Бернабе не гледам дека подобриот на два пати губи... Јас кажав само подобриот нека победи, а тебе тоа што те боли бидеќи го папавте на два пати тоа е друга работа...:helou:

Да не бевме во криза ќе се прашавме дали ќе беше и дома и гости победата...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Да не бевме во криза ќе се прашавме дали ќе беше и дома и гости победата...
Воочи ги игрите на Јуве, со игрите на Реал пред да се сретнат во лига на шампиони... Имавме 2 недешени и 2 порази по ред.. Тоа не беше криза на Јуве?? A како што знам Реал до 5 коло во Примера имаше само еден пораз... А Јувентус до 7 коло имаше 2 порази и 3 нерешени натпревари.. Па види сега кој имаше поглема криза.. Од кога изгубивте од Јуве(Па кога викавте 5 дека ке примиме во Шпанија) од тогаш ве фати кризата...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom