Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јебига, судијата живци ми искина. Колку пати само не судеше чист фаул за Реал, а за Алмерија судеше ко на деца мали. Голманот заслужи чист црвен...ама тоа е тоа. Да не звучи ова како оправдување, Реал не заслужи да победи и тоа е тоа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Јебига, судијата живци ми искина. Колку пати само не судеше чист фаул за Реал, а за Алмерија судеше ко на деца мали. Голманот заслужи чист црвен...ама тоа е тоа. Да не звучи ова како оправдување, Реал не заслужи да победи и тоа е тоа.
Ако добиеше голманот црвен ќе беше друга приказна,али ипак требаше Реал да победи 11 на 11.Иначе чудно е како одредени навивачи на Барса се појавуваат само кога нивните тимови победуваат,или кога Реал губи,па онака да не зачудат со нивните постови.:toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Е добро де ништо страшно...изгубивме ко сите шо губат..ни се може бе...9бода предност имавме ..па ми е жал 12 да гледам разлика на табелата нема да биде интересно....
Судијата за во затвор
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Добро бе како можеше да изгубат од оние босите!
Баш ја гледав цела утакмица,BOBI4E ти не знам дали ја гледаше али Реал не само што заслужи да победи заслужи и 3 гола разлика.Сети се на шансите на Робињо и на онаа последната што ја вадеа од гол линија.Наистина жал ми е ама ништо не е изгубено...поздрав
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Јас мислам дека Негредо е далеку поквалитен од Солдадо.
Нема врска не е подобар од Солдадо ти тврдам со шо сакаш.

И плус мислам дека не е перманентно продаден,има некоја клаузула ако сака Реал да си го врати.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Добро бе како можеше да изгубат од оние босите!
Баш ја гледав цела утакмица,BOBI4E ти не знам дали ја гледаше али Реал не само што заслужи да победи заслужи и 3 гола разлика.Сети се на шансите на Робињо и на онаа последната што ја вадеа од гол линија.Наистина жал ми е ама ништо не е изгубено...поздрав
Ја гледав цела не се секирај. Неможе само од 2-3 поконкретни шута на гол да се победи. Не си во право. Точно дека Робињо имаше 2 шанси добри, а и од гол линија ја извадија. Но тоа не е доволно за победа. Сепак играа против Алмерија, требаше барем 10 шута на гол да има. Не си во право затоа што Реал немаше никаква игра, не беше поврзана. Се играше се на памет. Со тоа што го покажаа не заслужија да тепаат и толку.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ја гледав цела не се секирај. Неможе само од 2-3 поконкретни шута на гол да се победи. Не си во право. Точно дека Робињо имаше 2 шанси добри, а и од гол линија ја извадија. Но тоа не е доволно за победа. Сепак играа против Алмерија, требаше барем 10 шута на гол да има. Не си во право затоа што Реал немаше никаква игра, не беше поврзана. Се играше се на памет. Со тоа што го покажаа не заслужија да тепаат и толку.
Многу поштувам искрени луѓе!Искрено ги призна дека беа послаби од Алмериа!
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Нема врска не е подобар од Солдадо ти тврдам со шо сакаш.

И плус мислам дека не е перманентно продаден,има некоја клаузула ако сака Реал да си го врати.
не заебавај.... Негредо струја беше, а и далеку покомплетен играч од Солдадо е
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Јас мислам дека Негредо е далеку поквалитен од Солдадо.
не заебавај.... Негредо струја беше, а и далеку покомплетен играч од Солдадо е
Ти го глеаше Солдао лани во Осасуна ли бе?Виде се какви голови даваше?Тој е како Ван Нистелрој.....Пред 2 сезони даваше голови за Реал во куп,ЛШ и лига.
Негредо е добар и брз.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Ти го глеаше Солдао лани во Осасуна ли бе?Виде се какви голови даваше?Тој е како Ван Нистелрој.....Пред 2 сезони даваше голови за Реал во куп,ЛШ и лига.
Негредо е добар и брз.
брат и јас сакам да се докажи во Реал, ама малце ме нервира со изјавите. "мене никој не ме клава на... ич не ме играт, досадно ми е, сакам да сјодам". шо кур Баптиста и Марсело чекаја 1 година за да заиграт?? Сакаја да се докажат на највисоко ниво (те Реал) и сега се првотмици. ако плачи до крајо на сезонава можи слободно да пали патики и да си го бара чарето
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
брат и јас сакам да се докажи во Реал, ама малце ме нервира со изјавите. "мене никој не ме клава на... ич не ме играт, досадно ми е, сакам да сјодам". шо кур Баптиста и Марсело чекаја 1 година за да заиграт?? Сакаја да се докажат на највисоко ниво (те Реал) и сега се првотмици. ако плачи до крајо на сезонава можи слободно да пали патики и да си го бара чарето
И ја да сум ко него ке плачам бе.Марсело имаше 18 години си чекаше шанса.Баптиста го ставаа колку толку.
Овој му е страв да не зврши како Портиљо.Пер ич не го ставаат бе,Игуаин го ставааат секој меч овој ич.
Нека му даат 2 натпревари цели да ги изигра и ке видат.
Нејке и он да остане на клупа цел живот ке му ја упропастат кариерата...Годините поминуваат.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
брат и јас сакам да се докажи во Реал, ама малце ме нервира со изјавите. "мене никој не ме клава на... ич не ме играт, досадно ми е, сакам да сјодам". шо кур Баптиста и Марсело чекаја 1 година за да заиграт?? Сакаја да се докажат на највисоко ниво (те Реал) и сега се првотмици. ако плачи до крајо на сезонава можи слободно да пали патики и да си го бара чарето
Во право си. Што требаше Марсело и Баптиста да речат? Ај добро Баптиста замина на позајмица, ама Марсело 1-2 утакмици ако изигра само. И ете, му се исплати чекањето, сега е првотимец. Сепак Солдадо треба да сфати дека тоа е Реал, не е Осасуна или било кој па да фати кога сака место. Раул и РВН се во одлична форма, и сега да извади некој од нив двајца за да го стави Солдадо нели? Не држи моабетот!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Во право си. Што требаше Марсело и Баптиста да речат? Ај добро Баптиста замина на позајмица, ама Марсело 1-2 утакмици ако изигра само. И ете, му се исплати чекањето, сега е првотимец. Сепак Солдадо треба да сфати дека тоа е Реал, не е Осасуна или било кој па да фати кога сака место. Раул и РВН се во одлична форма, и сега да извади некој од нив двајца за да го стави Солдадо нели? Не држи моабетот!

Добро може замена да го става на пола натпревар.РАУЛ НЕ МОЖЕ ДА ИГРА 2 УТАКМИЦИ ВО ЕДНА НЕДЕЛА ТОА Е ФАКТ.Ке изигра на првата уакмица супер втората е како изгубен.Кога му иде му иде кога не не.Сега ке има и ШЛ и лига во една недела,не може Раул да го издржи тоа темпо со по 90 минути.Цело време му дав шанса на Игуаин кој промашува 90посто од шансите.Супер е Игуаин ама нема завршница.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Е добро кога ќе дојде ЛШ и лига тогаш ќе праеме моабет. Ќе има и тој шанса да се докаже не се секирај. Има повреди и сл. па ќе видиме до каде е.

btw, се гледаат последиците од тоа што и Салгадо и Торес се меѓу првите 11. Неможе тие двајца да се во прв тим. И двајцата играат повеќе дефанзивно, и одма се одразува на играта на Реал. Вчера беше прв утакмица на која Реал нема дадено гол годинава, и тоа против Алмерија :S! Да играат Марсело и Рамос по страна, друга приказна че биде!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom