Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имаше една асистенција. Кој знае што ке се прави со него на лето. Повредата многу го заеба, неможеше да покаже што све може во целост. Ма да после добриве партии на Кака, ништо чудно да си остане уште една година на позајмица.
И Парехо не беше лош. Нека ги остаат уште една сезона двајцата во Валенсија, и така додека се пензионира Кака и Чаби тие да дојдат
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
него, има заинтересирани да им одиме на Баварциве у среда на заедничко гледање !? :)
Ја и Николич се договаравме нешто, али не за со Баварците да глеаме, туку со Мадриѓани. Ако си од Ск и се соберат луѓе за тоа, јас сум за. (се разбира ако има обезбедување тамо)
:icon_lol:
Ке му спомнам на Николич да видиме што ке каже.
--- надополнето: 23 април 2012 во 19:12 ---
И Парехо не беше лош. Нека ги остаат уште една сезона двајцата во Валенсија, и така додека се пензионира Кака и Чаби тие да дојдат
Се сложувам.

Иначе Коентрао одигра 90 минути, а ние победивме ?:pos:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
него, има заинтересирани да им одиме на Баварциве у среда на заедничко гледање !? :)
Ќе се собираат у Ајриш пак...минатиот пат бев со 3ца другари од форумов и интересно беше. Имаше еден со Хиго дрес, а ја со Бенз и му се убацувам му викам гледај гледај хехе...
Се договарав пак да идеме у Среда со другариве у Ајриш, па ако има некој што е од Скопје и сака да иде на такво интересно место, повели:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ќе се собираат у Ајриш пак...минатиот пат бев со 3ца другари од форумов и интересно беше. Имаше еден со Хиго дрес, а ја со Бенз и му се убацувам му викам гледај гледај хехе...
Се договарав пак да идеме у Среда со другариве у Ајриш, па ако има некој што е од Скопје и сака да иде на такво интересно место, повели:)
Ја досеа одев со мадридистиве, ама ај ако има место сакам и со вас
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
не бе ти си :D
Ќе има место, со нас си :D
--- надополнето: 23 април 2012 во 19:33 ---
Ја и Николич се договаравме нешто, али не за со Баварците да глеаме, туку со Мадриѓани. Ако си од Ск и се соберат луѓе за тоа, јас сум за. (се разбира ако има обезбедување тамо)
:icon_lol:
Ке му спомнам на Николич да видиме што ке каже.
Ајде и вие двајца со нас у Ајриш ако сакате :D или на некој друг поединец што му се иде...
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Јас сум повеке за во Еспресо да одиме,кај што ке има околу 30-40 мадридисти,не сум бил до сега ама ми имат кажувано дека има доста добра атмосфера.Јас и Шурикен ке одиме во среда таму,па ако има уште некој за,бујрум
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Срце ме стега шо не сум од Скопје да гледаме заедно. Бооо 30 мадридисти сте се збирале вие алал да ви е којзнае колкав мерак ви е. :) (y)
P.S. Веќе застарено, преставано, и од сите видено. Но морам пак, нема да остане заборавено. :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Поради фактот што Рамос, Алонсо, Игуаин и Контрао се загрозени за дисквалификација за финале, ја би одел:

-----------------Сан-----------------
Арбелоа-Пепе-Варан-Марсело
-------------Чаби-Кедира-----------------
Озил---------Кака-------Роналдо
--------------Игуаин-----------------

Образложение: Алонсо е преклучен за да не игра, но мора да не ризикува да пие втор жолт картон. Со евентуално брзо водство може и Нури да сврши работа (а можна е и обратна варијанта). Марсело и Роналдо ќе си тераат по лева страна, а Игуаин не верувам дека ќе пие жолт, а и да пие, Бензема ќе игра и онака. Сепак, посигурно е и тој да не се глупира. Во Варан имам голема доверба дека ќе си ги тера задачите најпрофесионално. Одиме на победа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom