Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
14 јули 2017
Мислења
604
Поени од реакции
1.166
Vini Benzema Rodrygo
Kroos Modric Valverde
Camavinga Alaba Militao Carvajal

на клупа: Belingham, Mbappe, Hakimi, Tchouameni, итн итн
Тренер: Анчелоти

Старото дртало не мења никој од ветераните па и камења да паѓаат.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
604
Поени од реакции
1.166
Jude Bellingham завршена работа :cool:
100m фиксни + бонуси.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Родриго играчиште
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Ух, ако успеат само да го донесат Кејн... :vozbud:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.868
Прва помисла ми беше Кејн.

Колку и да делува убаво мислам дека е тешко остварливо. Манчестер Јунајтед ке му понудат дупло поголема плата без проблем. Второ се и рекордите кои сака да ги сруши во ПЛ. Блиску е да стане најдобар стрелец во историјата. Иако Орнстеин напиша дека при евентуално заминување на Кејн се спомнува и Реал.

Исто опција е и Влаховиќ поради казните што ке ги јаде Јуве али и он би требало да е прескап за цицииве од управата.

Во случај стварно да си иде Бензема мислам дека ке се одлучат за некоја ефтина опција, по можност бесплатен трансфер :icon_lol:, при крај на кариера за да се чува место за детево од Бразил што го пазарија за 70м.

Така да ако биде беља работава ке смогнеме сили да го гледаме Реал кај се мачи голгетерски наредна сезона-две.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Ендрик е 16 години, затоа мислам Кејн е најдобра опција. Во Кејн имаш уште 4-5 добри сезони, таман Ендрик тогаш ќе биде 20тина години и веќе ќе знаеш што имаш во него.



Еве и ова за Фирмино излезе. Само ова ми нема смисла доколку Бензема си оди, не ми се верува да сметаат на Фирмино како прв напаѓач.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.868
И според мене Кејн е најдобра опција, а има и повеќе од 4 сезони одличен фудбал. Само зависи колку се можностите.

Ке го чекаат Мбапе догодина да го замени Бензема. :icon_lol:
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.868
Ако е луд да не оди.
Фирмино негова замена, Хозелу за на клупа и ке се чека на Мбапе 2024 пак да продолжидоговор со ПСЖ.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Ич не ми е убаво, али јебига мораше да се деси.

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Они може да веруваат во што сакаат, кој гарантира дека нема да продолжат договорите овие двајца и пак со прстот у уста...треба да се земе класа напаѓач за да се остане конкурентен и да се оди по титули, ваљда нема 2-3 години да фрлат во вода за да се чекаат двајца играчи.
Кејн, Осимен...
Кејн 30 гола даде со ваков Тотенхем ќе биде топ засилување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom