Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
23 јули 2019
Мислења
26
Поени од реакции
5
20190724_000416.jpg
Вечерашната 11ка против Арсенал.
Конечно ќе ја видеме и таа долго очекувана 442 формација од страна на Зидан.Против бункер екипи обично преминува во 424.Ви сакал да беше Винициус место Васкез да видев каков проток ке имавме по крилата со Азар , но што е тука е.Мислам дека ке извлечеме победа. 3:1 мое мислење...Your thoughts on this one??
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
2.564
Требаше Кубо место факинг Васкез...не е дете да тек се докажува..играч пред излезните врати го става со прва постава, а детето што се има покажано најмногу од младите, и шо заслужува шанса да игра со добри играчи а не првооделенци како некни, го остава на клупа..

Почнува Зидан да оди на живци некако со некои глупи потези
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
757
Поени од реакции
328
Баш е океј поставата и мислам со оваа формација ќе се тера цела сезона наместо навас куртоа и одбраната варан место начо.Интересно ќе биде да се видат Јовиќ и Бензема напред двајцата како ќе функционираат
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.051
Поени од реакции
1.707
Требаше Кубо место факинг Васкез...не е дете да тек се докажува..играч пред излезните врати го става со прва постава, а детето што се има покажано најмногу од младите, и шо заслужува шанса да игра со добри играчи а не првооделенци како некни, го остава на клупа..

Почнува Зидан да оди на живци некако со некои глупи потези
ќе влезат во второ сите, не се секирај...али имаш преголеми очекување ако мислиш дека Кубо ќе види терен со прв тим кога ќе почне сезоната...прашање е колку ќе им се даде шанса на Вини и Родриго...
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
757
Поени од реакции
328
ќе влезат во второ сите, не се секирај...али имаш преголеми очекување ако мислиш дека Кубо ќе види терен со прв тим кога ќе почне сезоната...прашање е колку ќе им се даде шанса на Вини и Родриго...
Па така и ќе биде и дури мислам до крајов можно е на позајмица да пуштат од овие некој.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Kolku sme za nigde STRASNO. Akcija nezna da napra, topka da svrza. Nacho izguben totalno. Ramos isto. Drugive ne se gleda.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
446
Поени од реакции
426
Da ti ebam naco glupak edvaj cekav da go vidam jovic i on mora da izleze zaradi glupakov
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Ептен глуп треба да си да фајќаш со рака со намера на пријателска у 10 минута
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.051
Поени од реакции
1.707
зошто е Крос на теренов и во екипава, јас не знам....зошто?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Али Сократис ипак поглуп испадна :pos:
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
757
Поени од реакции
328
нова сезона стари проблеми
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.051
Поени од реакции
1.707
Каримчо колку зицери треба да промаши за да даде гол?
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
26
Поени од реакции
5
Цела вечер чекаш утакмица , за да лојалниот Начо те прати на спиење во 10та минута..Перез ако планира нешто да направи оваа сезона мора под итно да земе играч од среден ред али под итно !! Неаме играч топка да ни изнесе ..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.624
Поени од реакции
14.916
Ѓаци се гледа дека Зидан среќлија бил што ги имал Роналдо и прајм Модриќ, нема да ме чуди да попие отказ уште на средина од есен. Пак нека му играат сите од лани и синовите нека ги врати, еве се гледа дека и мртов Касемиро е добар Касемиро за екипава. Нека му игра Крос последен у средина па ќе примаме петарди од Бетиси и Гирони.
 
На врв Bottom