Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Sheva igra od pocetok i plus vo forma e kako da ne igra a utre ke gi pozz. genova pato mesto ambrozini ke vleze vo vtoro
Ако имаме водство тогаш сонувај Амбро да го вади за го стави Пато. Ако губиме тогаш може.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.477
Поени од реакции
5.448
Леле фак утре не сум дома нема да гледам Милан :(


Еве една интересна случка (корпа на годината) :)
Возачот на Ферари Фелипе Маса овие денови се наоѓа во Италија каде ќе се вози 14та трка у Формула 1 па приликата ја искористил да го покани сонародникот Кака во боксот на Ферари, но се изненадил кога дошол Матераци кој сакал да му даде поклон.
Маса: Фала ти за поклонот но јас не можам да го прифатам фан сум на Милан
Матераци: Сена беше мојот идол а сега си ти и сакам пријателски да ти дадам дрес
Маса: Многу си љубезен но не можам да го облечам



:bip:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Леле фак утре не сум дома нема да гледам Милан :(


Еве една интересна случка (корпа на годината) :)
Возачот на Ферари Фелипе Маса овие денови се наоѓа во Италија каде ќе се вози 14та трка у Формула 1 па приликата ја искористил да го покани сонародникот Кака во боксот на Ферари, но се изненадил кога дошол Матераци кој сакал да му даде поклон.
Маса: Фала ти за поклонот но јас не можам да го прифатам фан сум на Милан
Матераци: Сена беше мојот идол а сега си ти и сакам пријателски да ти дадам дрес
Маса: Многу си љубезен но не можам да го облечам



:bip:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
P

PewDiePie

Гостин
Леле фак утре не сум дома нема да гледам Милан :(


Еве една интересна случка (корпа на годината) :)
Возачот на Ферари Фелипе Маса овие денови се наоѓа во Италија каде ќе се вози 14та трка у Формула 1 па приликата ја искористил да го покани сонародникот Кака во боксот на Ферари, но се изненадил кога дошол Матераци кој сакал да му даде поклон.
Маса: Фала ти за поклонот но јас не можам да го прифатам фан сум на Милан
Матераци: Сена беше мојот идол а сега си ти и сакам пријателски да ти дадам дрес
Маса: Многу си љубезен но не можам да го облечам



:bip:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:MATERZACI KRETENU ODI LECI SEEEE znaci cel tim ovie inter luzeri se ej C C C...BRAVO ZA MASA BRCAJ GI GADOVITE :pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве го голот на Палоски уствари сите голови од Parma - Ancona.



убаво му ја закачи:)



П.С. Браво за Маса, убо му рече - ѕвер.:helou:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Утре очекувајте висока победа на Милан.Ако ви текнува претходната сезона,исто вака беше најавувана како тешка утакмица и утакмицата со Сампдорија,па може да се присетите што им се случи!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
^ Да,да. Ги растуривме на гости. 0-2 или 0-3 како беше не ме служи баш секавањето. Како и да е утре мора да се оди на победа. Само уште Неста ни фали во тимов. Бтњ да не знаете во колку саат ја даваат снимката на Телма од натпреварот Џенова- Милан ??? Знам ноќеска е само незнам од колку. Од 15 00 не можам да ја гледам на утакмица сум...факкккккккк:toe:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
^ баце за против Џенова викав ама нема веза. Прво коло играа. Еве сега видов 0-3 тепале:Dvostruki strelac za Milan bio je sjajni Brazilac Kaka u 44. i 45. minutu, a prvi gol za rosonere bio je delo Masima Ambrosinija u 20. minutu.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Денеска мора да ги декласираме Џенова по стартниот кикс,јас типувам резултат 0:4 :wink:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
веројатниот состав со кој ке стартува
Милан (4-3-2-1): Абиати, Бонера, Малдини, Сендерос, Дзамброта, Фламини, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Кака, Шевченко;
Резерви: Дида, Каладзе, јанкуловски, Фавали, Емерсон, Роналдиньо, Пато;
Контузени: Индзаги, Неста, Гатузо;

ќе почне со сидорф и шева а нема да го стави роналдињо или пато :icon_eek:
ептен е глупав анџелоти...нека си иде од тимов ни го упрооопастуувааааааааааа:nesvest:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
dali nekoj znae so koj sostav sigurno ke igra milan? dali negde na net moze da se najde takva informacija?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom